Kur saulė baltais takeliais nusivedė vaikystę...
Žmogaus gyvenimas – tarsi upė. Turime savo ištakas, su kiekvienais gyvenimo metais platėjame, gilėjame, semiamės jėgų iš savo gimtinės, iš savo tėvų. Nors nuolat girdime dejuojant, kad kaimas miršta, bet kol mes, savo kaimo vaikai, sapnuojame jį naktimis, savo poelgius modeliuojame pagal tėvų įdiegtus moralinius principus, kaimas nemiręs, nesvarbu, kad vietoje gimtojo namo žaliuoja pieva ar siūbuoja javų laukas...
Noriu pasidalinti naujienomis iš savo gimtinės – Kiaukų kaimo. Tris dešimtmečius veikusioje Kiaukų pradinėje mokykloje rašymo ir skaitymo pradžiamokslį išėjo didelis būrys šio bei aplinkinių kaimų vaikų, mokykla buvo ir kaimo kultūros lopšys, sutraukęs dainos bei šokio mėgėjus, kuriuos subūrė aktyvūs čia dirbę pedagogai.
Dabar buvusios Kiaukų pradinės mokyklos vietoje pastatytas atminimo akmuo, seniai Anapilin išėjusio Vlado Noreikos sodyboje, puoselėjamoje jo anūkų, parimo Rūpintojėlis, Dajorų–Macikų sodybos vietoje pastatytas kryžius, prašantis Kristaus palaiminimo išėjusiems Amžinybėn, gyviesiems ir dar ateisiantiems į šią žemę mūsų palikuonims.
Už gyvuosius ir mirusius, pagerbiant jų atminimą, vyskupas Darius Trijonis, kunigas Kęstutis Pajaujis, kurių tėvai gimė ir augo Kiaukuose, taip pat Šilalės parapijos dekanas klebonas kun. Saulius Katkus rugpjūčio 1 d., 11 val., aukos šv. Mišias Tūbinių bažnyčioje. Po jų Kiaukuose bus šventinami kryžius, Rūpintojėlis ir mokyklos atminimo akmuo. Aplankę šias širdžiai mielas vietas, rinksimės Tūbinių bendruomenės namuose. Čia galėsime pasidžiaugti Laimutės Račkauskaitės-Jundulienės, Kiaukų pradinės mokyklos įkūrėjo Antano Račkausko dukros, tapytais paveikslais bei Alfonso Bendiko skulptūromis. Pabūsime kartu, pabendrausime, pasidalinsime prisiminimais. Tikiuosi, ir padainuosime, nes sugrįžti trumpam į gimtinę su savo muzikantais broliais pažadėjo Pranciškus Trijonis, ansamblio „Jonis“ įkūrėjas ir vadovas.
Kristina PALIUTIENĖ
Nuotr. iš archyvo