Dalijosi idėjomis, kaip prisidėti prie gimtojo krašto puoselėjimo
Šilalėje augę, čia baigę mokyklą, o studijavę bei įvairias specialybes įgiję sostinėje, kituose Lietuvos didmiesčiuose ar užsienyje savo sričių profesionalai prieš kelias savaites susitiko su miesto moksleiviais ir kalbėjosi su jais ne tik apie savo profesijas, bet ir dalijosi patirtimi, drąsino siekti savo tikslų, diskutavo, kokių pokyčių reikia mūsų miestui. Idėja prisijungti prie prieš kelis metus Lietuvoje gimusio „City Alumni“ (Miestų alumnai) projekto ir suburti buvusius šilališkius bei kartu pagalvoti, ką jie gali duoti gimtajam rajonui, kilo kraštietėms Viltautei Gudauskaitei bei Gintarei Viršilaitei – pirmąjį renginį merginos nusprendė organizuoti Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje.
Į renginį atėję moksleiviai turėjo progą pasiklausyti mūsų rajono mokyklas baigusių jaunuolių sėkmingų profesinių istorijų.
Duomenų mokslininkas, dirbtinio intelekto entuziastas, vienas iš įmonės „Exacaster“ įkūrėjų Egidijus Pilypas pokalbį su gimnazistais pradėjo nuo prisiminimų apie tai, kaip, vos atvykęs į Vilnių, nusprendė su bičiuliais rengti teminius vakarėlius, o akiratį plėtė keliaudamas. Ir turbūt pačiu pigiausiu įmanomu būdu – autostopu, nakvynės ieškant pas įvairius žmones. Pristatydamas savo įmonę „Exacaster“, Egidijus teigė, jog kuriami dirbtinio intelekto algoritmai kasdien analizuoja kone 10 mln. vartotojų elgsenos duomenis. Gauta informacija naudojama, sudarant prognozes, kurios padeda numatyti daugelį dalykų. Pavyzdžiui, kaip teigė šilališkis, dirbtinio intelekto algoritmai gali nuspėti, kada jūs panorėsite naujo telefono aparato ir net maždaug nuspręsti, koks modelis tiktų potencialiam klientui. Tokia informacija mielai naudojasi įvairios bendrovės.
Inesa Daugintaitė – personalo atrankų įmonės darbdavio įvaizdžio ekspertė, psichologė pasakojo savo profesinį kelią pradėjusi nuo socialinio darbo studijų. Tačiau šis darbas netenkino, todėl studijavo psichologiją, įsteigė savo verslą. Pasak specialistės, jai jau teko kalbinti apie 10 tūkst. asmenų, kandidatuojančių į įvairias darbo vietas. I. Daugintaitė dalijosi su moksleiviais patarimais, ką reikia žinoti apie darbdavį, kaip atpažinti sėkmingą darbdavį, kaip turi atrodyti tinkamas gyvenimo aprašymas, kuris sudomintų potencialų darbdavį ir kt. Be to, ji drąsino niekada nebijoti keistis – anot įvaizdžio ekspertės, karjeros kryptį keisti galima net ir sulaukus brandaus amžiaus. Kaip pavyzdį ji pateikė savo mamą, kuriai pabodo siuvėjos amatas, todėl ji nusprendė imtis nuosavo ūkio – dabar jo veikla yra ypač sėkminga.
Šilališkis Paulius Briedis – „Robotikos mokyklos“ įkūrėjas ir direktorius. Prieš kelerius metus šios mokyklos komanda mokė moksleivius projektuoti ir naudotis 3D spausdintuvais Lietuvos bibliotekose. Idėja populiarumo sulaukė ir Šilalėje. Dabar susitikęs su savo buvusios gimnazijos mokiniais, Paulius tikino, jog mėgstamus kompiuterinius žaidimus pasitelkus kaip mokymosi įrankį, jis gali paskatinti ir juos pačius kurti. O kad paskatintų tai daryti, jis net tris pamokas vedė užsiėmimus „Sukurk žaidimą su UNITY“.
Į susitikimą su šilališkiais atvyko ir daugiau įdomių pašnekovų, nors ir kilusių ne iš mūsų krašto. Štai Simonas Dailidė, Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas ir „Varom“ festivalio organizatorius, su mokiniais kalbėjosi apie tai, jog renginiai, festivaliai gali būti įdomūs ir be svaigalų, menininkė Neringa Žukauskaitė pristatė savo darbus ir vedė praktinius užsiėmimus, kurių metu gimnazistai galėjo pasigaminti savo ekslibrisą, o Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, skaitė pranešimą apie jauno žmogaus galimybes Lietuvoje, Europoje ir pasaulyje.
„Kai atsirado „City Alumni“ iniciatyva, man pasidarė įdomu. Nors pati nuo Šilalės po mokslų nenutolau, tačiau čia stinga veiklos, tad susitikome keli šilališkiai su Marija Šaraite – „City Alumni“ koordinatore – ir nutarėme pamėginti suburti jaunus žmones savo mieste. Taip, Vilnius daugeliui yra svajonių miestas, todėl ne vienas, išvykęs ten studijuoti, po kurio laiko jau ima prisistatinėti „vilniečiu“. Tačiau, mano nuomone, labai svarbu atsiminti, iš kur esi kilęs, ir nebijoti garsiai pasakyti, kad esi iš Šilalės, mažo ir gražaus Žemaitijos miesto. Todėl ir buriame šilališkius, neabejingus savo kraštui, kviečiame dalyvauti renginiuose, dalintis mintimis bei patirtimi. Ateityje į tokius renginius viliamės pasikviesti daugiau įvairių specialistų, kurie sutiktų pabendrauti bei padiskutuoti su moksleiviais – vieni galėtų užduoti klausimus, kiti gauti atsakymus ar patarimus“, – sakė V. Gudauskaitė.
„Tai mūsų pirmasis renginys Šilalėje, tačiau tikimės, kad jis nebus paskutinis. Norime pritraukti ir aktyvių vietinės bendruomenės narių“, – įvardijo G. Viršilaitė.
Merginos kviečia išsibarsčiusius aktyvius šilališkius jungtis prie augančios bendruomenės ir padėti savo miestui įvairiomis mintimis bei idėjomis.
Morta MIKUTYTĖ
Algimanto AMBROZOS ir Ingridos VITKUTĖS nuotr.