Ekranų įtaka didėja. Kada vertėtų sunerimti?

Greitas gyvenimo tempas ir tobulėjančios technologijos itin neigiamai veikia šiuolaikinių tėvų ir vaikų tarpu­savio santykius. Mat neretai tėvai, norėdami pailsėti ar atlikti svarbius darbus, leidžia vaikams naudotis ekranais, nė nesusimąstydami apie tai, kaip neribojamas laikas ir nekontroliuojamas turinys gali paveiktų jų fizinę ir psichinę sveikatą. Apie ekranų žalą mažamečių sveikatai, pirmuosius signalus ir rekomenduojamą turinį pasakoja doc. dr. Indrė Bakanienė,…

Niekada nebūna viskas prarasta

Ar kada pastebėjote, kad, būdami prastos psichologinės būsenos, neretai jaučiate fizinius kūno skausmus ir simptomus? Taip yra dėl to, kad emocinę ir fizinę sveikatą sieja tiesioginis ryšys – smegenys perduoda signalus į kūną, todėl prasta psichologinė būklė turi didžiulę įtaką žmogaus fizinei sveikatai. Apie tai, kodėl dažniausiai pa­sitaikantys liekamieji on­ko­loginių ligų reiškiniai yra psichoemociniai ir kodėl svarbus­ holistinis požiūris, kalbamės…

Žindymas: svarbiausia – nepasiduoti

Žindymas yra natūrali nėštumo tąsa, kurios meno gali išmokti daugelis moterų. Daž­niau­siai sunkumų kyla dėl netinkamos vaikelio mai­tinimo technikos, žinių trūkumo ar tam tik­­rų fiziologinių iššūkių. Tačiau, padedant kom­petentingiems specialistams, visa tai ga­lima išspręsti. Apie žindymo naudą, iššūkius ir laktaci­jos valdymą pasakoja Tarptautinės egzami­nuo­tojų tarybos pripažinta laktacijos (IBCLC) kon­sultantė Eglė Gurčinė. Apie tinkamą primaitinimą ir nujunkymą kal­ba vaikų ligų gydytoja,…

Ar galime išvengti traumų?

Dažniausiai traumas patiria vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės. Vaikai – šiltuoju metų laiku, vyresnieji – šaltuoju, kai slidu. Kaip išvengti ir tinkamai pasirūpinti vaikų traumomis, pasakoja VUL Santaros klinikų Vaikų skubios medicinos, Intensyviosios terapijos ir anesteziologijos centro Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Ingrida Sa­pagovaitė. Kodėl fizinis aktyvumas yra būtinas vyresnio amžiaus žmonėms, kalba VUL Santaros klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto…

Turiu fizinę negalią: kaip stiprinti savo sveikatą?

Pastebima, kad, vertindami savo sveikatą, žmonės neretai kalba tik apie fizinę būklę ir pamiršta psichologinę savijautą bei psichinės ir fizinės sveikatos ryšį. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sveikatą apibrėžia kaip bendrą fizinę, psichinę ir emocinę gerovę. „Reguliaraus fizinio aktyvumo palaikymas skatina ak­tyvesnę smegenų veiklą, gerina protinę ir emocinę bū­seną, taip pat širdies-kraujagyslių, kvėpavimo ir griaučių-raumenų sistemą“, – teigia ergoterapeutė, kineziterapeutė Monika…

Endoskopija – kas tai ir kokiais atvejais gali jos prireikti?

Sveikatos problemos, susijusios su virškinimo sistema, gali būti itin nemalonios ir trikdančios kasdienį gyvenimą. Dažnai tokiais atvejais gydytojai rekomenduoja atlikti endoskopiją, kuri padeda nustatyti tikslią diagnozę ir planuoti tolimesnį gydymą. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra endoskopija, kada ji gali būti reikalinga ir kokia yra šios procedūros nauda bei rizikos. Kas yra endoskopija? Endoskopija – tai medicininis tyrimas, kurio metu naudojamas…

Kaip tinkamai formuoti imunitetą, kad jis mumis pasirūpintų?

Anot Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), vakci­na­cija yra pagrindinė pirminės sveikatos priežiūros dalis ir neginčijama žmogaus teisė. Skiepas treniruoja žmogaus imuninę sistemą gaminti antikūnus, kaip tai daroma susirgus, tik vakcinacijos atveju nesukeliama liga ir atsikratoma komplikacijų rizikos. „Vakcinos apsaugo ne tik tą, kuris skiepijasi, bet ir jį su­pančius asmenis“, – teigia laikinai Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikos Infekcinių ligų suaugusiųjų sky­riaus…

Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia atsiminti?

Valstybinė ligonių kasa primena, kad vasarį buvo pakeista siuntimų išdavimo tvarka, kuri mažins administracinę naštą šeimos gydytojams ir užtikrins sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumą pacientams. Joje numatyta, kad siuntimus konsultuotis pas gydytojus specialistus gali išduoti ir bendrosios praktikos slaugytojas, išplėstinės praktikos slaugytojas arba akušeris. Be to, siuntimus gydytojų spe­cialistų konsultacijoms, kai jos būtinos, gali išduoti ir skubiosios pagalbos skyriaus gydytojas arba…

Gyvenimas po insulto: suprasti ir padėti

Prieš keturis mėnesius mano 51-erių vyrą ištiko insultas. Li­go­ninė, po to – reabilitacija, tačiau grįžo į namus vi­siš­kai­ kitas žmogus. Žinoma, fiziškai sustiprėjęs, nors kairė pusė mažiau klauso. Man neramu, kuomet jis nei iš šio, nei iš to pradeda verkti arba juoktis, greitai susierzina, iš pykčio, atrodo, gali nežinia ką padaryti. Taip pat atvirumo metu prasitaria, kad jaučia nuolatinį nerimą…

Termomasažo paslaugas teiks ir Šilalėje

Spalį Laukuvos miestelio centre duris lankytojams atvėręs termomasažo lovų salonas jau tapo populiaria sveikatinimosi vieta – masažuotis čia atvyksta žmonės iš viso Šilalės rajono. Nuo kovo 4 d. tokia galimybė bus suteikta ir šilališkiams – asociacija „Laukuviečiai“ dvi termomasažo lovas perduoda laikinai naudoti projekto partnerei Šilalės krašto neįgaliųjų sąjungai. Daiva BALČAITYTĖ Tęsinį skaitykite „Šilalės artojo“ Nr. 14
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą