Kodėl naujas takas nesaugomas?

Šilalės miesto kapinėse besilankantys žmonės daug metų keiksnojo ištrupėjusį bei nelygų pagrindinį taką ir su didele viltimi laukė, kol kas nors teiksis jį atnaujinti. Pagaliau ne taip seniai takas padengtas nauju asfaltu. Tačiau netrukus ir vėl pasipylė šilališkių skundai: piktinamasi, jog danga yra visiškai nesaugoma, o po kapines zuja sunkiasvoris transportas, po kurio pasivažinėjimų naujasis takas ima skilinėti.

„Suprantame, kad vasarą kapinėse – pats darbymetis. Artimieji skuba tvarkyti kapavietes, stato naujus paminklus. Tačiau piktina tai, jog visiškai nesaugomas mū­sų visų turtas. Kodėl kro­vininėmis mašinomis lei­džiama laisvai važinėti po visas kapines? Gal vertėtų pėsčiųjų taką pasaugoti, nes jis netruks suaižėti, o tada vėl visi bambėsime, kad niekas nesirūpino, jog taip neatsitiktų. Bet jeigu visi būtume sąmoningi, tai ir mūsų aplinka, kurioje esame, būtų gražesnė, tvarkingesnė“, - sakė į redakciją paskambinęs šilališkis.

Šilalės miesto seniūnas Alfonsas PAULIKAS tvirtino nepastebėjęs, kad prieš kurį laiką atnaujintas ta­kas jau būtų sugadintas. Ta­čiau, anot miesto šeimininko, uždrausti transporto priemonėms patekti į kapines būtų neprotinga bei nepatogu tiek gyventojams, tiek pačiai seniūnijai: neretai įvairiems darbams prireikia ir autobokštelio, ir kitos technikos.

„Kol kas leidžiame visiems įvažiuoti. Tiesa, labai sunkioms mašinoms tai yra uždrausta. Kitaip nieko ir nepadarysi, juk visokių darbų atsiranda, reikia transporto. Manau, jog dėl to takas neturėtų labai gadintis. Bet jei pastebėsime, kad padėtis blogėja, reikės kažko imtis.

Kita vertus, galima numanyti, jog tai sulauks įvairių vertinimų. Pavyzdžiui, yra nemažai to­kių asmenų, ku­riems palikti automobi­lį tie­siog ant šaligatvio atrodo normalu. Deja, tenka sutikti, jog kai kuriems žmo­nėms svetimas turtas nerūpi“, - apgailestavo seniūnas A.Paulikas.

Birutė PALIAKIENĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

Atnaujinta Antradienis, 05 liepos 2016 09:14