„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Motociklininko Nerimanto Juciaus ambicijos rimtos: nori į Dakarą

N. Jucius – viduryje N. Jucius – viduryje

10 metų krosiniu motociklu rungtyniavęs kvėdarniškis N. Jucius keičia kryptį ir juda profesionalumo olimpo link. Kovo mėnesį ant Enduro klasės motociklo sėdęs sportininkas jau skina pergales Lietuvos Cross Country čempionate ir svajoja apie Dakaro trasą.

Kalnyčių kaime motociklo gausmas netyla – 26-erių Nerimantas įnirtingai bando „prisijaukinti“ Enduro klasės motociklą, įsigytą vos prieš mėnesį.

„Visą žiemą treniravausi savo krosi­niu, o kovo pradžioje jau nusipirkau En­duro klasės motociklą. Turėjau tik apie 20 dienų treniruotėms prieš pirmąsias varžybas. Tokio pokyčio reikėjo, čia žings­nis į priekį. Gal po kelerių metų pavyks ir į Dakarą išvažiuoti“, – ateities vizija pasidalijo N. Jucius.

Kovo 27-ąją Nerimantas pirmą kartą Enduro klasės motociklu startavo Klai­pėdoje, poligono smėlynuose įrengtoje trasoje. Sportininkui sekėsi puikiai – finišavo pirmas. Balandžio 10-ąją populiarioje Vievyje esančioje „Crazy ferma“ trasoje varikliai burzgė antrajame čempionato etape, į kurį suvažiavo rekordiškai daug dalyvių – skirtingose klasėse susirungė net 243 motociklininkai.

„Tai yra viena geriausių trasų Lie­tuvoje, kurią žino turbūt visi motociklų sporto mėgėjai. Enduro klasėje startavo beveik 90 dalyvių. 7 km trasa reikėjo važiuoti dvi valandas. Aš nuvažiavau 17 ratų. Stengiausi nedaryti klaidų. Visgi važiuojant per jau išmuštas duobes gerokai nukentėjo rankos – atsirado nubrozdinimų ir paskutinius ratus jau buvo sunku laikyti vairą. Turbūt reikės padirbėti su motociklo amortizacija“, – svarstė sportininkas, ir antrajame čem­pionato etape užėmęs pirmąją vietą.

Šilališkis motociklininkas buvo pirmas iš 86 toje pačioje klasėje startavusių sportininkų ir greičiausias iš visų 243 dalyvių, nuo antroje vietoje likusio motociklininko atsiplėšęs 5 minutėmis – beveik vienu ratu.

Pasak Nerimanto, šiemet jis daugiau dėmesio skiria fiziniam pasiruošimui, po didelių krūvių jėgas atgauti padeda kineziterapeutas. Ir, žinoma, nemažai laiko vaikinas praleidžia trasoje Kalnyčių kaime.

Jaunas ir perspektyvus sportininkas atskleidė ir dar vieną žinią – birželio 19-ąją VI-asis Lietuvos Cross Country etapas vyks netoli Kvėdarnos esančioje trasoje.

Sportininkas atviras – vargu, ar tokį ilgą kelią būtų nuėjęs be rėmėjų. Šiuo metu prie sėkmės ir gerų rezultatų prisideda „Tiesiai iš ūkio“, motociklų sporto klubas „Kirai“, įmonės „Prolain“, „Hid­rema“ ir kt.

Morta MIKUTYTĖ

Karolio SUŽIEDELIO nuotr.