Darbo biržos jaunimas susipažino su ugniagesių darbu

Šilalės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje lankėsi Šilalės darbo biržos jaunimas pagal EFS finansuojamo projekto veiklą „Atrask save“. Susitikimo metu pristatytos Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbų sąlygos, karjeros galimybės.

Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vaidotas Kėbla ir viršininko pavaduotojas Stasys Ričkus jauniems žmonėms papasakojo, kokie reikalavimai yra keliami norintiesiems įgyti ugniagesio-gelbėtojo kvalifikaciją. Akcentuota, jog šios srities darbuotojams reikia ne tik žinių, bet ir gero fizinio pasirengimo bei moralinių principų laikymosi. Nors tai yra daugiau vyriška specialybė, tačiau ugniagesėmis-gelbėtojomis gali dirbti ir moterys.

Budinčios pamainos pareigūnai papasakojo, kokiose situacijose dažniausiai jiems tenka gesinti gaisrus, atlikti gelbėjimo darbus, pristatė, su kokia technika dirba, pademonstravo darbo įrangą, aprangą. Suteikta informacija apie savanorių ugniagesių darbo specifiką, priėmimo tvarką, savanorių ugniagesių mokymo programą, socialines garantijas, kvalifikacijos tobulinimo galimybes.

Susitikime dalyvavę jaunuoliai aktyviai uždavinėjo klausimus pareigūnams ir domėjosi galimybe įsidarbinti Valstybinė priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.

Laima KAZLAUSKIENĖ

Tauragės APGV Šilalės PGT VPPP vyresnioji inspektorė

Atnaujinta Antradienis, 06 birželio 2017 09:59