Sąmoningumo dar stinga
Redakcija sulaukė šilališkės skaitytojos laiško, kuriame ji prašo dar kartą grįžti prie temos apie šiukšlių konteinerius.
„Šilalėje dabar daug kur pastatyti ir konteineriai stiklui, plastmasei bei popieriui. Žinoma, puiku, kad gyventojai yra skatinami rūšiuoti. Tačiau atsiranda ir nemažai nevalyvų bei neatsakingų žmonių, kurie į tuos konteinerius meta maišus su buitinėmis ir maisto atliekomis. Žinant, jog šiukšlių vežėjai stiklo bei plastiko konteinerius ištuština vos kartą ar du per mėnesį, reikia įsivaizduoti, koks nuo jų sklinda dvokas. Ypač dabar, vasarą. Gyventojai, kurių butai yra arčiau gatvės, kur tie konteineriai stovi, dėl sklindančios smarvės ir pulko musių negali nė langų praverti.
Mano manymu, šią problemą būtų galima išspręsti, jei šiukšlių vežėjai rūšiavimo konteinerių dangčius prirakintų grandinėmis ir jie iki galo neatsidarytų. Tada nebūtų galimybės į juos įgrūsti maišų su buitinėmis atliekomis.
Gal redakcija galėtų paklausti „Ecoservico“ vadovų, ar įmanoma kokiu nors būdu įveikti šią bėdą.
Būtų gerai, kad tai paviešintumėte laikraštyje. Gal paskaitę kai kurie žmonės taps sąmoningesni ir taip nebesielgs“, - viliasi laišką į redakciją atsiuntusi Marija Adomavičienė.
„Ecoservice“ Šilalės padalinio vadovas Saulius VYŠNIAUSKAS neslepia: kiauliškai besielgiančių šilališkių netrūksta. Tačiau, jo nuomone, prirakinti konteinerių dangčius grandinėmis nėra geriausias variantas, ir tai šios problemos neišspręs.
„Anksčiau, kai šiukšles vežė ne mūsų įmonė, Šilalėje toks eksperimentas jau buvo atliktas. Bet žmonėms tai nepatiko, todėl grandines teko nuimti. Ir mes nusprendėme jų nedėti, nes puikiai suprantame, jog užsitrauktume gyventojų rūstybę. Pavyzdžiui, atnešus didesnę kartoninę dėžę, ją reikėtų sulamdyti arba suplėšyti, nes priešingu atveju ji į konteinerį netilptų. Tačiau ar daug tokių atsiras? Juk paprasčiau bus ją tiesiog numesti šalia.
Tvarka priklauso nuo pačių žmonių ir jų elgesio. Atrodo, galėtų ir kaimynai vienas kitą pabarti, paprotinti, parodyti, kas parašyta ant konteinerio. Deja... Todėl ši problema bus tol, kol nepasikeis kai kurių gyventojų požiūris.
Tenka pripažinti bei apgailestauti, kad išprusimo, rūšiuojant atliekas, daugiabučių gyventojams dar labai stinga. Žinoma, ir privačių namų savininkai į konteinerius primeta visko. Bet juos pamokyti yra lengviau – mes tokių atliekų paprasčiausiai nevežame ir užklijuojame specialius pranešimus. Tačiau jei tokį įspėjimą prilipdysi ant didžiųjų konteinerių, niekas į jį nekreips dėmesio, nes niekam tai neįdomu. Todėl bendromis jėgomis reikia mokyti žmones“, - komentavo situaciją S.Vyšniauskas.
Taigi, šilališkiai, būkime sąmoningi ir bent jau pasistenkime vieni kitų atžvilgiu elgtis geranoriškiau.
Birutė PALIAKIENĖ
Algimanto AMBROZOS nuotr.