Galimybė prisiliesti prie didžiojo menininko
Tikrais įvykiais paremtas spektaklis „Augame su M. K. Čiurlioniu“ gruodžio 8 d. vyko Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje. Trys talentingos menininkės pasakojo apie kūrybą, gyvenimą, atsidavimą draugystei ir meilei, mirtį didžiojo Lietuvos menininko M. K. Čiurlionio pavydžiu. Susiliejo žodis, muzika ir dailė.
„Projektą vykdome jau beveik dešimt metų, tačiau į Šilalę fondo kūrybinės trupė atvyko pirmą kartą. Nuolat keliaujame po įvairias Lietuvos miestų ir miestelių ugdymo įstaigas, vaikų globos namus, specializuotus centrus, ne tik skleidžiame Čiurlionišką dvasią, bet kartu ir kaupiame patirtį. Bendravimas su jaunimu praturtina ir įpučia energijos, o teigiami atsiliepimai skatina nesiliauti dalintis kūryba bei stengtis įtraukti ir žiūrovus į vykstantį procesą“, – sako M. K. Čiurlionio fondo meninės veiklos vadovas Vytautas Paukštelis.
Spektaklio ašis – M. K. Čiurlionio žmona Sofija, kurios vaidmenį jautriai ir šmaikščiai atlieka jauna menininkė Irma Bogdanovičiūtė. Kurdama šiltą menininkų ratelio atmosferą, ji įtraukia žiūrovus į šimto metų senumo istoriją, lyg ji vyktų čia ir dabar. Scenoje atgyja žymūs to meto veikėjai: J. Tallat-Kelpša, Petrienė Vileišienė ir net pats M. K. Čiurlionis. Subtili aktorės vaidyba tiksliai perteikia veikėjų išgyvenimus. Menininkei šiame spektaklyje talkino smuikininkė Ieva Daugirdaitė ir violončelininkė Elena Daunytė. Abi muzikės yra Nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos auklėtinės, nuolatinės respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatės, koncertines programas pristatančios ne tik Lietuvos didžiosiose scenose, bet ir užsienio šalyse. Kartu menininkės Austrijoje vykusiuose meistriškumo kursuose yra pelniusios ir geriausio fortepijoninio trio prizą. Abi LR Prezidentų apdovanotos garbės raštais.
„Gyvai atliekama muzika, visuomet papildo pasakojamą istoriją nepamirštamais emociniais virpesiais. Kartais tokia skambanti muzika yra pirmosios jaunųjų žiūrovų patirtys: pirmoji pažintis su akadamine klasikine muzika, pirmoji galimybė gyvai pamatyti vieną ar kitą muzikos instrumentą, išgirsti jo tembrą. Todėl programas ruošiame atsakingai, galvodami apie žiūrovą ir kaip užmegzti tinkamą ryšį su juo”, – sako projekto kuratorė Aleksandra Chackevičiūtė.
M. K. Čiurlionio fondas