„Aukso vainikas 2017“

A. Pocius A. Pocius

Respublikinis konkursas „Aukso vainikas“ Lietuvos na­cionalinio kultūros centro organizuojamas nuo 2005 metų. Šis prestižinis apdovanojimas skiriamas tradici­nio meno meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūra, ta­pyba, grafika, karpiniai), taikomąją dailę (tekstilė, kerami­ka, taikomieji medžio dirbiniai, kalvystė, juvelyrika, py­ni­mas iš vytelių, margučių, sodų, verbų kūrimas ir kt.) bei kryždirbystę (kryžiai, stogastulpiai, koplyt­stul­piai, koplytėlės ir kiti tradicinės formos pamink­lai). Konkurso tiks­las – palaikyti gyvybingas lietuvių liaudies meno tradicijas, skatinti kuo daugiau meistrų įsitraukti į kūrybinę veiklą, pristatyti ir populiarinti jų kūrinius, įvertinti bei pagerbti talentingiausius.

Konkurse, kuris vyko Rokiškio krašto muziejuje, dalyvavo ir mūsų rajono atsto­vas – kryždirbys Alvydas Pocius iš Dvarčių kaimo. Iš viso savo darbus pateikė 28 liaudies meistrai, iš jų – 8 kryždirbiai ir 3 kalviai.

Specialūs diplomai už poeziją tapyboje įteikti Zenonui Bulgakovui, už savitą tradicijos interpretaciją ir spalvas – audėjai Aldonai Morkūnaitei-Valkauskienei, už tradicijos puoselėjimą Lietuvoje ir pasaulyje – kryždirbiams Aleksui Eugenijui Kulviečiui ir Pranui Petroniui, už gražų debiutą – tautinių kostiumų audėjai Editai Šūmakarienei, už aukštą meistrystę – kalviui Stanislovui Špukui, už įspūdingą debiutą – kryždirbiui Daliui Udrakiui.

Antrąją vietą vaizduojamosios dailės kategorijoje pelnė grafikė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė iš Utenos, trečiąją – medžio drožėjas Steponas Kaminas iš Telšių. Taikomosios dailės grupėje ant­roji vieta atiteko Vytautui Raukčiui iš Šilutės rajono, trečio­­ji – šiaudinių sodų rišėjai Linai Živatkauskaitei-Žaliauskienei iš Lazdijų rajono. Kryždirbystės srityje antroji vieta skirta skulptoriui kryždirbiui Rimantui Zinkevičiui iš Ukmergės, trečioji – kryždirbiui Andriui Bieliukui iš Šakių rajono.

Geriausiais 2017 m. meist­rais paskelbti vaiz­duoja­mo­sios liaudies dailės meist­ras medžio drožėjas Ze­nonas Skinkis iš Vilkaviškio, taiko­mosios liaudies dailės meist­rė keramikė Virgilija Silvestra Šufinskienė iš Kuršėnų ir skulptorius kryždirbys Adolfas Teresius iš Garliavos.

Jolanta KAŽUKAUSKIENĖ

Šilalės  kultūros centro scenos režisierė etninei kultūrai 

AUTORĖS nuotr.

Atnaujinta Antradienis, 23 sausio 2018 09:34