Kaip gali pritrūkti pinigų?
Aukštuomenės kronika gavo patarimo maldaujantį laišką:
„Rašau į Aukštuomenės kroniką, nes jūs žinote atsakymus į visus žmonių klausimus. Reikia skubaus patarimo, nes mudu su žmona prispaudė bėda.
Kiekvienais metais mes su savo brangiąja pasiryžtame atsikratyti skolų, kad po Naujųjų galėtume sutaupyti naujiems batams ir kelnėms, bet metų gale paaiškėja, jog įklimpome dar labiau. Šiemet ėmėmės radikalių priemo-
nių. Taupėme, kaip tik galėjome: maudėmės vonioje iš eilės – pirmiausia vaikai, paskui mes su žmona, galiausiai uošvė, o tą vandenį laikėme unitazui, kuriuo namuose beveik nesinaudojame – stengiamės pasinaudoti tualetais darbe ir kavinėse. Kavos ir alaus seniai negeriame – prisiuostome nuėję į savivaldybę. Savo televizoriaus beveik nejungiame, dažniausiai pro langą žiūrime kaimynų. Taupėme ir batus – ėjom didesniais žingsniais, o taupydami maistą, sutaupėme ir tualetinio popieriaus. Tačiau metų gale vis tiek paaiškėjo, kad ne tik neatiduosime skolų, bet ir vėl turėsime skolintis, kad būtų iš ko padengti banko palūkanas.
Ką daryti? Esu girdėjęs, jog kiti pardavė žemę, Lietuvą, kažkokius resursus ir greitai praturtėjo, tačiau mes parduoti jau neturime ko. Galėčiau parduoti sąžinę, bet kiek už ją gausi, kas ją šitais laikais pirks? Tai kaip prasimanyti pinigo? Ką daryti, kad jo niekada netrūktų?“
Alius ŠAKINIS
Algimanto AMBROZOS nuotr.
Tęsinį skaitykite „Šilalės artojo“ Nr.96.