Anemijai stop: ką gali feritino tyrimas
Dar dažnai užsimerkiama prieš anemijos (mažakraujystės) ženklus, kol bendrasis kraujo tyrimas neparodo kritusio eritrocitų ar hemoglobino kiekio. Tačiau dabar galima aplenkti šią organizmą dusinančią ligą.
Greičiau pavargstama, padidėjo dirglumas, svaigsta galva, šiek tiek blykšta oda, kartais greičiau plaka širdis, kamuoja depresija ar blogėja atmintis, o bendrasis kraujo tyrimas jokių problemų nerodo. Ir dėl pablogėjusios savijautos kaltė neretai suverčiama įtemptam darbui, miego stokai bei pan. Taip ir gyvenama, kol ilgainiui anemija visai neprilenkia prie žemės.
Vis tik dažniausiai pasitaikančią geležies stokos anemiją galima aplenkti, jei, paėmus kraujo, atliekamas feritino tyrimas. Jis leidžia laiku įvertinti organizmo geležies atsargas. Jeigu jos mažėja, įtariama prasidedanti liga – slaptoji mažakraujystė. Anksti ją diagnozavus bei parinkus teisingą gydymą, per vieną-du mėnesius žmogus vėl atgauna gyvenimo džiaugsmą.
Tvirtinama, kad žmonių, kuriems pradeda trūkti geležies, yra 2–3 kartus daugiau nei sergančiųjų jau išryškėjusia anemija. Norint laiku pagauti geležies stokos mažakraujystę, geriausia iškart atlikti kompleksinį – bendrąjį kraujo, geležies kiekio kraujyje ir feritino – tyrimą. Kitu atveju ligos gydymas gali būti gerokai uždelstas.
Anemija gali užklupti ir dėl vitamino B12 bei folio rūgšties stokos. Norint ją nustatyti, atliekamas homocisteino tyrimas. Mažakraujystė savaime nepraeina, o negydant gali baigtis labai liūdnai.
AKCIJA! Dabar bendrąjį kraujo, geležies kiekio, feritino ir homocisteino tyrimus su didele nuolaida jums atliks „Medicina practica“ laboratorijoje Šilalės ligoninėje (Vytauto Didžiojo g. 19, tel. (8-449) 4-67-63). Iš anksto registruotis nereikia. Tyrimus geriau atlikti nevalgius. Akcija vyksta tik iki balandžio pabaigos. Pas mus - aukščiausi kokybės standartai.
Interneto svetainė: www.medicinapractica.lt