Netikras pavojus parodė: pamesti sveiką nuovoką labai lengva

Ketvirtadienio popietę Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnaziją apėmė tiršti juodi dūmai, nuaidėjo pavojaus sig­nalas, o viena po kitos lekiančios gaisrinės mašinos sudrumstė ramų miestelio gyvenimą. Tačiau iš tiesų nerimauti ne­buvo dėl ko: mokykloje surengtos prakti­nės pratybos.

Pirmą kartą gimnazijoje vykę tokio pobūdžio mokymai buvo orientuoti į saugią žmonių evakuaciją, operatyvų ugniagesių-gelbėtojų ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbą.

Pratybų metu imituota, kad gimnazijos raštinėje kilo gaisras. Apie tariamą nelaimę pranešta garsiniu pavojaus signalu - per visą mokyklą nuaidėjo šaižus skambutis. Po kelių sekundžių koridoriais pasileido mokiniai ir mokytojai. Jiems buvo parodyta, pro kuriuos išėjimus saugiai pasiekti lauką, įspėta nebėgti į tą pusę, kurioje yra dūmų epicentras. Tačiau, regis, kai kuriems vyresniesiems gimnazistams tokie pamokymai buvo nė motais, o pralįsti pro tankių dūmų kamuolį - savotiškas nuotykis. Už įspėjimų nepaisymą, rizikavimą sveikata ir netgi įžūlų elgesį vėliau mokiniai sulaukė griežtų gimnazijos direktoriaus Juozo Žymančiaus pastabų.

Iš viso iš mokyklos patalpų į stadioną buvo evakuoti 244 mokiniai, 40 darželinukų, 43 pedagogai bei 19 ūkinės dalies darbuotojų. Saugiai susibūrę sporto aikštyne, mokiniai galėjo stebėti, kaip į tariamą gaisrą skuba gaisrinės mašinos. Sulaukta penkių ekipažų iš Pajūrio, Šilalės, Kvėdarnos ir Vainuto. Be to, gesinti gimnazijos atskubėjo ir trys ugniagesiai savanoriai. Iš viso rajone į šią savanorišką veiklą jau įsiliejo 27 asmenys.

Nors šį sykį nesklandumų neišvengta, tačiau imituotas pavojus likviduotas pakankamai greitai, ir mokiniai galėjo grįžti į klases.

Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininko pavaduotojas Stasys Ričkus supažindino gimnazistus bei pedagogus su BPC bendrojo numerio 112 tai­syk­lėmis, informavo, kaip elgtis, ištikus pavojui bei kviečiant pagalbą. Be to, akcentuota ir melagingų skambučių tema: vaikai įspėti nežaisti tokiais pranešimais, nes už tai gresia atsakomybė. Už nepilnamečių išdaigas baudas teks mokėti jų tėvams.

Šilalės PGT vir­šininkas Gin­tautas Ačas bu­vo kiek kritiškesnis ir turėjo priekaištų moky­to­jams:

„Vesti vaikus per dūmus griež­­tai drau­džia­ma. Jūs porą kla­sių jau ap­nuo­di­jo­te“.

Po pratybų gim­nazijos vadovas J.Žy­man­čius pasidžiaugė, jog per jo vadovavimo laikotarpį realių gaisrų mokykloje nėra buvę. Reikia tikėtis, kad jų ir nekils. Tačiau jei nelaimė visgi nutiktų, manoma, jog dauguma jaunųjų pajūriškių žinotų, kaip elgtis.

Balandžio 12 d. mokomosios gaisrininkų pratybos, kurias organizavo Šilalės PGT, vyko ir Šilalėje, metalo laužo supirkimo aikštelėje. Pagrindinis jų tikslas – supažindinti moksleivius su de­gančios transporto priemonės gesinimo specifika. Jaunųjų ugniagesių-gelbėtojų būrelio vadovas Parengties užtikrinimo skyriaus viršininkas Vaidotas Kėbla vaikams paaiškino, kodėl užsiliepsnojusios mašinos turi būti gesinamos specialiomis putomis, ką reikia daryti, jei užsidega važiuojantis automobilis ir kt.

Birutė PALIAKIENĖ

pratybos2pratybos1

Atnaujinta Penktadienis, 13 gegužės 2016 11:21