„Omniva“ paštomatas - jau ir Šilalėje

Paštomatai – vis labiau populiarėjantys visą parą veikiantys savitarnos siuntų terminalai. Jais naudojantis galima ir atsisiųsti prekes, ir išsiųsti siuntinius Lietuvoje bei į užsienio šalis.

Šiuo metu „Omniva“ sparčiai plečia paštomatų tinklą. Birželio pabaigoje, įgyvendinus plėtros planus, „Omniva“ paštomatai bus pasiekiami net 41 Lietuvos mieste. Tai leis patogiau siųsti siuntas ir greičiau jas gauti, negaištant laiko eilėse pašte.

Birželio 10 -ąją „Omniva“ savitarnos siuntų terminalas įrengtas Šilalėje, prie prekybos centro „Norfa“ (Nepriklausomybės g. 13A), tad miesto gyventojai jau gali naudotis šia paslauga.

Naudotis paštomatais - patogu ir greita 

Paštomatų paslauga Lietuvoje dar gana nauja, tačiau sparčiai populiarėjanti. Ypatingai jais naudojasi gyventojai, kurie internetu perka mažesnės vertės ar nedidelių išmatavimų daiktus: smulkią buitinę techniką, kosmetiką, avalynę, drabužius.Elektroninių parduotuvių klientai tikisi gauti prekes greitai ir patogiai, vos kelių mygtukų paspaudimu, todėl siuntų savitarna pasinaudoja vis daugiau gyventojų. Jie renkasi šį būdą dar ir dėl to, jog gali atsiimti prekes bet kuriuo metu, visą parą. Be to, čia niekada nebūna eilių. Per „Omniva“ savitarną gyventojai gali siųsti daiktus, telpančius į trijų dydžių spinteles: S, M ir L. Didžiausio siuntinio aukštis gali siekti 64, ilgis – 38, o plotis – 39 centimetrus, t.y. ne mažesnis nei rankinio bagažo matmenis atitinkantis lagaminas.

Siųsti ir atsiimti siuntinį - nesudėtinga 

Išsiųsti siuntinį savitarnos terminalu yra paprasta. Paštomato liečiamajame ekrane reikia pasirinkti šalį ir siuntos dydį: S, M arba L. Po to pasirinkti miestą ir savitarnos siuntų terminalą, iš kurio gavėjas pageidauja atsiimti siuntą, įvesti gavėjo bei savo mobiliojo telefono numerius. Tuomet reikia banko kortele atlikti apmokėjimą. Prie paštomato atsispausdinus siuntos lipduką, jį būtina užklijuoti ant siuntos, šią įdėti į spintelę, uždaryti dureles ir patvirtinti tai ekrane.

Norint atsiimti siuntinį taip pat teks atvykti prie paštomato. Siuntinio gavėjas į mobilųjį telefoną gauna SMS žinutę, kurioje nurodytas spintelės atidarymo kodas. Ekrane palietus mygtuką „Atsiimti siuntą“ ir surinkus nurodytą kodą, spintelės, kurioje įdėtas siuntinys, durelės automatiškai atsidaro. Jeigu už prekę būna nesumokėta, tai galima padaryti savitarnos terminale. 

Ruošiant siuntą, svarbiausia ją supakuoti taip, kad, ją gabenant, niekas nesudužtų, nesulūžtų ir nesusigadintų. Paprastai siunta pakuojama naudojant gofruotą kartoną, kartonines dėžes, burbulinius vokus.

Suntinio numeris nurodomas siuntos kvite, kurį galima atsispausdinti, įdėjus siuntą į spintelę, todėl „Omniva“ interneto svetainėje galima sekti siuntinio buvimo vietą. 

Privalumai - lankstumas ir greitis

Tik „Omniva“ terminaluo­se siun­­­tos yra sau­gomos maksimalų laiką – 7 dienas. Siuntėjas, išvykęs kelioms dienoms, gali būti ramus, kad siunta nebus sugrąžinta siuntėjui ar papildomai apmokestinta dėl ilgesnio saugojimo. Pristačius į gavėjo mieste esantį savitarnos terminalą, siuntėjas ir gavėjas nedelsiant bus informuotas SMS žinute.

Siuntiniai, siunčiami per „Om­niva“ savitarnos terminalus, Lie­tu­voje atgabenami darbo dienomis per PER VIENĄ DARBO DIENĄ (didžiuosiuose miestuose – ir šeštadieniais). Siuntos Latviją pasiekia per 1, o Estiją – per 1-2 darbo dienas. Į kitas užsienio šalis siuntas nugabenti užtrunka iki 8 darbo dienų. Gyventojai per terminalą gali išsiųsti siuntinį per 1-2 minutes, o pasiimti - per mažiau nei pusę minutės. Didžiausias „Omniva“ siuntinio svoris – 30 kilogramų. Tiek gali sverti bet kurio dydžio – S, M arba L – siunta, o jos siuntimo kaina priklausys tik nuo pasirinkto siuntos dydžio. Tai ypač aktualu užsienyje gyvenantiems, studentams bei jų tėvams, taip pat iš Lietuvos emigravusių piliečių artimiesiems, kurie siunčia didesnio svorio siuntas.

Visas bendrovės skelbiamas akcijas bei nuolaidas galima rasti „Omniva“ puslapyje www.omniva.lt. Taip pat apie tai informuojama „Omniva Lietuva“ puslapyje „Facebook“ tinkle. Tame pačiame internetiniame puslapyje yra nurodyti veikiančių paštomatų adresai visuose Lietuvos miestuose ir kitose Baltijos šalyse bei siuntų pristatymo ir jų išėmimo tvarkaraštis. 

Aldona BIELICIENĖ 

Algimanto AMBROZOS nuotr.

(Užs. Nr. 88)

Atnaujinta Antradienis, 21 birželio 2016 09:27