Vandenyje būtina elgtis atsargiai

Praėjusią savaitę prie Paršežerio vyko parodomosios pratybos, kuriose dalyvavo Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai, Visuomenės sveikatos biuro specialistai, savivaldybės administracijos ir Šilalės rajono policijos komisariato darbuotojai, Pajūrio 10-osios kuopos jaunieji šauliai.

Pratybas organizavo Šila­lės rajono savivaldybės admi­nist­racijos direktoriaus 2016 m. birželio 6 d. įsakymu sudaryta darbo grupė. Ji įpareigota organizuoti prevencines priemones, siekiant su­mažin­ti nelaimingų atsitikimų vandenyje bei paplūdimiuose. Buvo aplankyti labiausiai pa­mėgti vandens telkiniai (Parš­ežeris, Dievyčio ežeras, Bal­sių, Ašučio, Nevočių tvenkiniai, Jū­ros upės rekreacinė zona Did­kiemio ir Pajūrio seniūnijose), aptartos galimos grėsmės poilsiaujantiesiems prie jų.

Vienu iš galimų pavojų besimaudantiesiems dar­bo grupės nariai įvardijo visuomenės žinių trūkumą, kaip reikėtų elgtis, pamačius skęstantį žmogų. Todėl Šilalės visuomenės sveikatos biuro specialistų bei Tauragės APGV Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojų organizuotose parodomosiose pratybose buvo imituotas žmo­gaus skendimas, jo traukimas iš vandens bei dirbtinio kvėpavimo operacijų atlikimas.

Be to, Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atsakingi darbuotojai iš­sa­miai papasakojo apie pir­muosius veiksmus, kurių būtina imtis, išvydus skęstantįjį, apie prisiartinimo prie jo būdus bei pristatė kitą aktualią su skendimo prevencija susijusią informaciją. Šilalės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai pademonstravo ir išsamiai paaiškino dirbtinio kvėpavimo atlikimo procedūrą. „Skenduolio“ gaivinimo mokymai buvo atliekami, naudojant žmogaus muliažą. Po parodomųjų pratybų kiekvienas norintis galėjo praktiškai pamėginti atlikti dirbtinį kvėpavimą suaugusiam asmeniui ar vaikui, nes muliažo indikatoriai rodė, ar operacija yra atliekama teisingai, ar „gaivinamojo“ kvėpavimo takai atviri, išvalyti.

Visi, poilsiaujantys prie van­­dens, privalėtų elgtis atsakingai ir maudytis tik tam skirtose vietose. O jeigu pastebėjote skęstantį žmogų, skubiai rinkite pagalbos numerį 112 arba skambinkite tiesiogiai Ši­lalės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai tel.: (8-449) 5-21-01, (8-656) 6-83-20.

Ruslanas PAČKOVSKIS

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas

AUTORIAUS nuotr.

 

Atnaujinta Penktadienis, 22 liepos 2016 09:35