Nepamirštamos dienos bendraminčių būryje

Gegužės pradžioje Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje visą savaitę vyko „Erasmus+“ projekto „Yes for Tradi­tio­nal Dishes – No More Obesity!” dalyvių susitikimas. Atvyko mokinių ir mokytojų delegacijos iš Lenkijos, Čekijos, Veng­rijos, Ispanijos bei Turkijos. Džiaugiamės galėję supažindinti svečius su mūsų gražiąja Lietuva ir, žinoma, patobulinti anglų kalbos žinias.

Apgyvendinę svečius mokinių šeimose, jau kitą dieną aprodėme savo gimnaziją, pakvietėme į nuostabų mokinių koncertą. Po pietų leidomės į fotomedžioklę po Pajūrio miestelį: naudodamiesi žemėlapiu bei atlikdami smagias užduotis, aplankėme žymiausias vietas.

Pailsėjus laukė susipažinimo vakaras. Žaidėme, atlikinėjome užduotis, kūrėme pasirodymus, šokome. 

Išaušus kitai dienai, laukė naujos užduotys. Sukūrę filmuką, skirtą šiam projektui, vykome į ekskursiją po Šilalės rajoną. Savivaldybėje susitikome su rajono vadovais, paskui aplankėme Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčią, Baublių muziejų, Medvėgalio kalną. 

Trečiadienį mūsų svečiai turėjo galimybę dalyvauti keliose pamokose. Ypač jiems patiko mokytojos D.Rupšienės lauko klasėje organizuota dailės pamoka. Po pietų visų šalių mokiniai vyko į Tauragės rajone esantį Taurų parką, paskui laukė barbekiu vakaras Pajūrio rekreacinėje zonoje. O mokytojai tą dieną aplankė Nidą bei Palangą. 

Kitą rytą važiavome į Šiaulius. Kryžių kalnas mūsų svečiams buvo įspūdingas atradimas. Taip pat aplankėme seniausią Lietuvoje „Rūtos“ saldainių fabriką, susipažinome su šokolado gamybos istorija, galėjome jo iki valiai pasmaguriauti. 

Grįžus vakare gimnazijoje buvo surengta tarptautinė liaudies šokių vakaronė „Naktišokiai”. Šokome ne tik lietuvių liaudies, bet ir mūsų svečių tradicinius šokius, ragavome puikių lietuviškų patiekalų. Tai buvo paskutinis va­karas, praleistas su draugais. 

Penktadienio rytą jie išvyko į Tra­kus, kur aplankė Trakų pilį bei, visą dieną praleidę Vil­niu­je, išvažiavo namo.

Gabija BRIEDYTĖ, Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos mokinė

Gabijos MOCKUTĖS nuotr.

Atnaujinta Antradienis, 24 gegužės 2016 11:02