Į tarnybos vietą – nauja šauktinių banga

Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechani­zuo­tajame pėstininkų batalione Tauragėje  praėjusį pirmadie­nį rikiavosi 400 jaunuolių, atvykusių atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą. Į ją pašaukta net 14 merginų. Tarnauti Lietuvai dauguma pasiryžo savanoriškai.

Visą rytą į batalioną vienas po kito važiavo pilni autobusai. Jaunuoliai nerimastingai laukė patikrinimų, nors daugelis ir bandė juokauti. Vos išlipusius iš autobuso prie aktų salės pasitiko štabo S1 skyriaus personalo specialistas vyr. seržantas Marius Tru­chanavičius. Jis linksmai ir paprastai pristatė šauktiniams, kas jų laukia devynis tarnybos mėnesius. 

„Valgyti, apsirengti ir kepurę ant galvos tikrai gausite. Gal dar nedrįstate klausti, tačiau aš atsakysiu į daugeliui kylantį klausimą: namo galėsite vykti tik po priesaikos. Per šį laikotarpį įgysite karinių žinių bei sutvirtėsite“, – kalbėjo naujokams vyr. seržantas M.Truchanavičius. 

Tarnybą Tauragės rajone, Sakalinėje esančiame batalione, atliks ir 11 vaikinų iš Šilalės rajono. „Šilalės artojo“ pakalbinti Tomas ir Deividas teigė atvykę savo noru, o Edmundas sulaukė šaukimo. 

„Jaudinuosi, nes labai įdomu sužinoti, kas ir kaip čia bus. Mes su Tomu buvome klasiokai, o dabar abu esame savanoriai. Tačiau pasiprašydami į tarnybą nesitarėme. Tiesiog taip išėjo. Turiu minčių kada nors tapti profesionaliu kariu, bet kol kas tai tik pamąstymai. Iš tiesų nuo vaikystės galvojau, jog būsiu kariškis“, – kalbėjo Deividas. 

„Aš pirmiau nei Dei­vidas pasisiūliau į kariuomenę. Mano trys broliai buvo savanoriai. Taip nusprendžiau, nes noriu ne tik užsidirbti, bet ir atlikti pareigą dabar, kol laikas. Kad vėliau nebepašauktų, ir galėčiau ra­miai baigti mokslus“, – savo pasirinkimą paaiškino Tomas. 

Edmundas į kariuomenę atvyko kaip šauktinis, namuose­ palikęs laukiančią merginą. Jis tvirtino irgi  norintis kuo greičiau atlikti tarnybą, jog nereikėtų vėliau sukti galvos. 

Visi į tarnybą susirinkę jaunuoliai praėjo medicininę patikrą, jiems išduotos uniformos, supažindinti su kario ekipuote. Karo policijos pareigūnai patikrino, ar niekas neatsivežė neleistinų daiktų. Savo darbą atliko ir tarnybinis šuo, kuris atidžiai apuostė kiek­vieną krepšį, ar nėra kuriame narkotinių medžiagų.

Morta MIKUTYTĖ

AUTORĖS nuotr.

 

Atnaujinta Penktadienis, 12 rugpjūčio 2016 10:04