Čempionatas „Makaronų tiltai 2024“

Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje vyko čempionatas „Makaronų tiltai“. Vilnius TECH universitetas jau trečius metus gimnazijoje organizuoja renginį, kurio metu mokiniai konst­ruoja tiltus iš spageti makaronų bei plastilino. Šiemet be mūsų gimnazijos atstovų čempionate dalyvavo moksleiviai iš Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus, Šilalės Simono Gaudėšiaus bei Raseinių Prezi­dento Jono Žemaičio gimnazijų. Išbandyti jėgas pasiryžo net 14 komandų, kiekvieną sudarė po keturis mokinius.

Iš pradžių moksleiviai dalyvavo fizi­kos pamokoje. Taisyklėmis bei patarimais, kaip pastatyti tiltą, dalinosi Vil­niaus Gedimino technikos universite­to Statybos valdymo ir nekilnojamojo­ turto katedros lektorius doc. dr. Gintautas Ambrasas. Gimnazistai turėjo puikią progą pakartoti bei prisiminti fizikos dėsnius. Vienas iš jų – bet kokia medžiaga gali patirti trijų rūšių apkrovą: tempimą, gniuždymą ir lenkimą. Jei apkrova per didelė, medžiaga lūžta. Komanda, kuri geriau sugalvojo, kaip sutvirtinti makaronus, kad jie atlaikytų kuo didesnę apkrovą, ir laimėjo šį čempionato etapą mūsų gimnazijoje.

Pirmąją vietą pelnė Kvėdarnos Ka­zimiero Jau­niaus gimnazijos „Jaunių“ ko­manda, kurią suda­rė Deimantė Na­vardauskaitė, Oksana Jurkutė, Go­da Žy­mančiūtė, Ramila Sardhara. Antrąją vietą­ užėmė Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazi­jos „Obuoliukų“ komanda (Goda Krauzaitė, Au­gus­­tė­ Kovaliovaitė, Kotryna Venckutė, Viltė Ged­mon­taitė). Trečioji atiteko Kvė­darnos Kazimiero Jau­niaus gimnazijos „Moment klijai“ atstovams (Aud­ronė Skurdelytė, Gabi­ja Pameditytė, Astijus Rim­kus, Justas Budrius).

Kas sakė, kad geriausi pasaulio inžinieriai yra vyrai? Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės finaliniame ,,Makaronų tiltų“ etape, kuris vyks Vil­niuje, Vilnius TECH universitete.

Jurgita RUMŠIENĖ

Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos socialinė pedagogė

AUTORĖS nuotr.

Atnaujinta Antradienis, 09 balandžio 2024 08:05