Laukuvos Norberto Vėliaus  gimnazijoje – velykinė edukacinė diena „Mirgu margu“

Kad pajustų Velykų šventės prasmę, puoselėtų tradicijas, jau antrus metus iš eilės priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinio ugdymo 1-4 klasių mokiniams rengiama velykinė edukacinė diena „Mirgu margu“.

Kūrybinių užsiėmimų – paukštelio ar kiaušinio iš šieno bei paukščių iš vytelių, margučių iš siūlų ir vilnos dekoravimo, reketukų iš šiaudų vėrimo, velykinių simbolių dekoravimo bei juostos marginimo, velykinių žaidimų bei ratelių mokymosi – metu vaikai prisilietė prie dalelės mūsų krašto tradicijų, etninės kultūros išskirtinumo ir neišsenkančio jos kūrybiškumo. Edukatorės kantriai ir su meile aiškino, kaip susukti šieno gniūžtę ir apsukti siūlais, kaip įverti siūlą į adatą bei dekoruoti, kaip badyti vilną, kad adatos nelūžtų, kaip suverti pagrindinį šiaudinio sodo elementą „reketuką“, sukonstruoti paukštį iš vytelių, kokiomis spalvomis marginti velykinius simbolius, kuo ypatingos tautinės juostos, kaip šokti ratelį bei žaisti žaidimus, būdingus šiam nuostabiam laikotarpiui.    

Ačiū Šilalės kultūros centrui už bendradarbiavimą: Jolantai už smagius ratelius ir žaidimus, Linai – už paslaptis badant vilna dekoruotus kiaušinius. Dėkoju buvusiai mūsų gimnazijos mokytojai Juzefai už ypatingą patyrimą veriant reketuką bei konstruojant paukštį iš vytelių. Ačiū dailės ir technologijų mokytojai Daivai, mokytojo padėjėjoms Astai ir Romutei, kurios nuoširdžiai ir kūrybiškai praturtino šią dieną. Patys mažiausieji susipažino su velykiniais simboliais ir išmargino juos pačiomis gražiausiomis spalvomis. Įverti siūlą į adatą ir dekoruoti margutį taip pat buvo nepaprasta. O ką jau bekalbėti apie paukščio konstravimą iš šieno, kuris pareikalavo didelės fantazijos bei kūrybiškumo!

Reda EŽERSKIENĖ

Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos pradinių klasių mokytoja

 

Atnaujinta Trečiadienis, 10 balandžio 2024 08:48