Dainomis ir žodžiais – apie nepalūžusią Lietuvą
Raseinių rajone, Ariogaloje, gražiame Dubysos slėnyje, 34-ąjį kartą įvyko tradicinis tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.
Į renginį praėjusį šeštadienį suvažiavo įspūdingas būrys buvusių tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių iš visos Lietuvos. Sąskrydyje dalyvavo ir šilališkiai. Šventės dalyvius pagerbė ir pasveikino šalies vadovai, pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas prof. Vytautas Landsbergis, parlamentarai, ministrai, dvasininkai, Raseinių krašto žmonės ir kiti garbūs svečiai, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovai ir darbuotojai.
„Sovietinė okupacija palietė apie pusę milijono Lietuvos gyventojų, represijų mastas mūsų mažai Lietuvos valstybei buvo sunkiai suvokiamo dydžio. Bet tos 50 metų besitęsusios represijos nesužlugdė dvasiškai. Dėkoju, kad ir tremtyje išsaugojote lietuviškus papročius, lietuvių kalbą ir istoriją. Jūs esate istorinės atminties saugotojai bei kūrėjai. Nuoširdžiai dėkoju Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai, kad ir sunkiausiais momentais palaiko LGGRTC ir jo veiklą. Taikaus dangaus visiems linkiu“, – sakė LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorė Ramunė Driaučiūnaitė.
Kasmet į sąskrydį Ariogaloje susirenka tie žmonės, kurių patirtys ir gyvenimo istorijos yra įamžintos gimtosios žemės ilgesiu ir viltimi į ją sugrįžti. Branginantys savo gimtąją šalį, vieningi ir nepalaužiamos dvasios – jie šiandien yra tvirti mūsų laisvės saugotojai ir patriotiškumo mokytojai, pilietiškumo pavyzdys ateities kartoms.
Tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydžio dalyviams buvo pristatytas dokumentinis filmas „Antanas Lukša. Brolio pažadas“ – kino juosta skirta partizanui, politiniam kaliniui, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ilgamečiui vadovui ir Garbės pirmininkui, legendinio partizano Juozo Lukšos-Daumanto broliui, dimisijos kapitonui A. Lukšai-Arūnui (1923 05 31–2016 01 02) atminti. Diskusijų palapinėje veikė paroda „Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio partizanų ženklas. 1949“.
Aldona JAKAVONIENĖ
LGGRTC Strateginio vystymo ir komunikacijos skyriaus vyresnioji patarėja
Nuotr. LGGRTC