Prie Paršežerio vėl šėlo stovyklautojai

Jau trečią kartą Paršežerio pakrantėje rinkosi besidomintieji senosiomis liaudies tradicijomis ir ama­tais. Tradicinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirb­tuvės“ šiemet skirta Piliakalnių bei Tautinio kos­tiumo metams paminėti. Net 180 jaunuolių, vaikų, lektorių ir mokytojų per penkias dienas išbandė įvairių tra­dicinių amatų dirbtuves, mokėsi etnomuzikavimo ypa­tumų, žiūrėjo Kauno valstybinio lėlių teat­ro edu­ka­cinį spektaklį, etnokultūrinius filmus po atviru dan­gu­mi ir pan.

Požerės pašonėje vykusi stovykla buvo tarptautinė, mat šiemet joje dalyvavo ir Punsko bei Karaliaučiaus srities lietuvių bendruomenių vaikai.

Viena smagiausių pramogų stovyklautojams tapo žygis į Sie­tuvos kūlgrindą, iš kurio visi grįžo murzini iki paskutinio siūlo. Taip pat įsiminė išvyka ant rajono piliakalnių, kur buvo filmuojama videomedžiaga – liaudies šokiai, sakmės ir padavimai. Ši­la­lės kultūros cent­­ro direk­torė ir viena iš šios stovyk­los organizatorių Ir­mina Kėb­lie­nė „Ši­lalės artojui“ sakė, jog per pen­­kerius me­tus ketinama ap­­lankyti visus mū­­sų piliakalnius, ant jų filmuoti, o vaizdus paversti filmu. 

Be to, stovyklautojai kūrė medžiagines lėles su žemaitėms būdingais tautiniais rūbais, išmėgino juostų vijimą bei pynimą, gamino šiaudinius sodus, kuriais kadaise su pasididžiavimu būdavo puošiami namai.

Bene didžiausias darbas – kartu su drožėju Dainiumi Jankausku mu­­zikos tema­tika sukur­ti medi­niai suoliukai, kurie papuo­šė Šilalės kultūros cent­ro teritoriją. D. Jan­­­kauskas at­skleidė, jog ant suolų galima įskaityti Ši­la­lės himno natas. 

Puikiai praleidę laiką bei įgiję daug naudingų žinių, stovyklautojai surengė sa­vo darbų parodą, o atsisveikinimo vakaronėje linksminosi kartu su grupe „Jonis“, Klaipėdos tradicinių šokių muzikos grupe „Folks“, vaikų bei jaunimo folkloro ansamb­lių muzikantais. 

Morta MIKUTYTĖ

Justo AMBROZOS ir stovyklos organizatorių nuotr.

Atnaujinta Penktadienis, 01 rugsėjo 2017 13:21