Į Šilalę atkeliavo naujas festivalis
Nors nestinga skeptikų, teigiančių, jog rajonuose kultūra merdi, pas mus kultūros darbuotojai mėgina ją išlaikyti gyvybingą – praėjusį savaitgalį Kultūros centras pakvietė į pirmąkart organizuotą festivalį „Dainuže, suskambėk“. Jo iniciatorė Laima Saročkienė sako, kad „pirmas blynas“ neprisvilo ir tikisi, jog kitam kartui užsiaugins dar platesnius sparnus.
Šiemet pirmąkart surengtame harmonizuotų liaudies dainų festivalyje „Dainuže, suskambėk“ dalyvauti buvo kviečiami tik Šilalės rajono vokaliniai kolektyvai – mažosios kamerinės grupės bei didieji ansambliai.
„Organizuoti renginį pradėjau tik lapkričio mėnesį. Tad festivalyje (pabrėžiu – ne konkurse) dalyvavo visi, kas atitiko reikalavimus ir pareiškė norą. Buvome gavę dešimt paraiškų, bet dėl ligos vienas kolektyvas (vyrų duetas) nekoncertavo. Tačiau jų vietą užėmė svečiai – Klaipėdos rajono Pašlūžmio moterų ansamblis „Graumena“, – pasakoja festivalio sumanytoja L. Saročkienė.
Scenoje pasirodė „Allegro“ iš Kvėdarnos (vad. Gražina Pameditienė, ji, beje, yra ir „Graumenos“ vadovė), „Žarija“ iš Žadeikių (vad. Aušra Jančauskienė), moterų ansamblis iš Upynos (vad. Renata Gužauskienė), „Dainė“ iš Traksėdžio (vad. Alvydas Juodviršis), „Kuplė“ ir mišrus kvartetas iš Šilalės (vad. L. Saročkienė), „Bijotaičiai“ iš Bijotų (vad. Evaldas Skrodenis ir Kristina Mizgirienė), skautų vadovų trio iš Vilniaus (jurbarkietis Andrius Bakanas ir šilališkiai Eglė Saročkaitė bei Mindaugas Rimkus) ir svečių teisėmis koncertavęs „Loreta & Vytautas trio”, kurį sudarė džiazo pianistas Leonas Mieldažis, trombonininkas Vytautas Pilibavičius ir liaudies dainų atlikėja, televizijos laidos „Duokim garo“ „dirigentė“ Loreta Sungailienė, kuri, beje, vedė ir šilališkių renginį.
Pasak L. Sungailienės, šilališkiai pirmieji ėmėsi iniciatyvos organizuoti tokį liaudies dainų festivalį. Ji tvirtina neabejojanti, kad festivalis gali sulaukti ir televizijos dėmesio.
Bene labiausiai L. Sungailienę sužavėjo iš visų kolektyvų savo originalumu, apranga bei nuotaika išsiskyręs skautų vadovų trio – juos ji jau pakvietė į laidos „Duokim garo“ filmavimą.
Visi kolektyvai atliko po dvi liaudies harmonizuotas dainas, o festivalis buvo užbaigtas Juozo Naujalio „Lietuva brangi“.
Pagal festivalio nuostatus, Šilalėje jis turėtų būti rengiamas kas dvejus metus, tad dar didesnio vokalinių ansamblių sujudimo bei skambesio lauksime 2021-aisiais.
Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais bei Šilalėje veikiančios įmonės „Kvantuma“ pagamintais simboliniais prizais – muzikiniais raktais.
Žydrūnė JANKAUSKIENĖ
Algimanto AMBROZOS nuotr.