Žvejo šventė Šiauduvoje - jau 10-oji

Praėjusį šeštadienį, nuo ankstyvo ryto, Šiauduvoje vyko jubiliejinė – 10-oji Žvejo šventė. Pirmosios orga­nizatorė buvo laisvalaikio salės administratorė Virgi­nija Kniulienė, o visas likusias rengė kaimo bend­ruomenės pirmininkė Sigita Laurinavičienė, įtraukdama savo šei­myną, gimines, artimuosius, draugus bei kaimynus.

„Paramos renginiui kreipiausi į visus verslininkus, čia gyvenančius ar buvusius šiauduviškius“, - prisipažino S.Laurinavičienė.

Išvakarėse aplink tvenki­nį buvo paruoštos vietos žve­jybai. Visos 27 buvo už­imtos vietinių ir iš svetur atvykusių rytinės žūk­lės mėgėjų – šiauduviškių, laukuviškių, šilališkių, atkakusių iš Drobūkščių, net Salantų. Nuo ankstaus ryto pūtęs šiaurys ir įkyrus lietus rodė, kad žvejyba nebus sėkminga. Pirmosiomis minutėmis ant sliekų, kukurūzų bei kitokio jauko gundėsi tik smulkūs ešeriukai. Tvenkinyje kone iki priešpiečių tingiai snaudė lynai, nejudėjo ir lydekos.

Tačiau gobšuolių ir tarp žuvų netrūksta: jau pirmomis žvejybos minutėmis stam­bokas (apie 600 gramų) ly­nas susigundė dešimt­me­­čio žvejo iš Drobūkščių Ta­do Karučio ant kabliuko už­mautu naktiniu slieku ir įkliuvo – buvo ne tik pirmasis solidus laimikis, bet ir pelnė berniukui, iš viso sugavusiam 1,28 kg žuvies, nugalėtojo vardą. Antrąją vietą laimėjo laukuviškis Linas Petrauskas, namo išsivežęs 1,14 kg žuvies. Trečias liko Valentinas Girdauskas iš Šiau­duvos. Neblogai pasi­se­kė ir jauniau­siam žvejui – aš­­tuonmečiui Min­daugui Rim­kui, sugavusiam kilograminį karpį.

O kokia šventė gali apsieiti be lietuviškos „religijos“ – krepšinio? Į kovą dėl stipriausios titulo sto­jo arti trisdešimt koman­dų. Nugalėtojais tapo „Šiau­­du­viš­kiai“, antri liko „Di­gimonai“ nuo Bilionių, tre­ti – taip pat netoli­mi svečiai „Gi­mi­nai­čiai“. Tritaškių me­timo rungtyje nenugalimas bu­vo Artūras Pū­kelis.

Anksčiau popu­liarią virvės trau­­kimo rungtį pakei­tė traktoriaus tempimo koman­di­nės bei individua­lios varžy­bos. 18 metrų traukiant beveik 6 tonas sveriantį traktorių, stip­riausia pripažinta komanda „Jėga“. Jiems visai nedaug nusileido „Valtra“, trečiąją vietą užėmė „Nežinomi“. Indi­vi­dualioje traktoriaus tempimo rungtyje stip­riausias buvo šiauduviškis Vytautas Gudauskas. Nuo jo nedaug atsiliko Aivaras Virbašius iš Laukuvos, trečias liko klaipėdiškis Džiugas Jucius.

Šventės dalyvių pasveikinti užsuko būrelis rajono baikerių, žmonės į taktą lingavo grupės „Nerija“ atstovui, plojo Irmai Jurgelevičiūtei bei Mino. Vaikai išsimaudė putose, prisirinko iš lėktuvo išmestų saldumynų. O prigaudžius žuvies, kaip neišvirsi žuvienės ant laužo? Dvi komandos varžėsi, kieno virėjai yra geresni. Nugalėjo tie, kam pavyko pasrėbti iš abiejų puodų. 

Šiauduviškiai juokėsi, jog Žvejo šventė gyvenvietėje tampa tarsi savotiški atlaidai. Į tėviškę būtent tomis dienomis aplankyti artimųjų sugrįžta vaikai, atostogų parvyksta už­darbiaujantieji užsienyje.

Aldona BIELICIENĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

 

Atnaujinta Antradienis, 21 birželio 2016 09:14