„Bijotaičiai“ ištirpdė Briuselio diplomatų širdis

„Bijotaičiai“ Europos Parlamento rūmų balkone „Bijotaičiai“ Europos Parlamento rūmų balkone

- Tu Lietuva, tu mano, tu brangi tėvyne! Kai užtraukėme šitą dainą, Briuselio diplomatų širdys ištirpo, jie visi choru ėmė mums pritarti. O kai grojome valsą ir polką, politikai net pakilo nuo kėdžių ir šoko kartu su savo vaikais, - po viešnagės į Briuselį, kur „Bijotaičiai“ Lietuvos atstovybėje koncertavo lietuvių bendruomenei, „Šilalės artojui“ sakė „Bijotaičių“ kapelos vadovas Stasys Bugenis.

Briuselis – kol kas toliausias taškas, kurį pasiekė visoje Lietuvoje išgarsėjęs Bi­jo­tų ansamblis. Iki šiol toliausiai gastrolių jie buvo išvykę į Seinus, kur praėjusią vasarą lietuvių bendruomenės kvietimu dalyvavo tarptau­tiniame kaimo kapelų kon­kurse.

Į Briuselį „Bijotaičiai“ pateko kaip televizijos konkurso „Duokim garo“ laureatai, nors ir netapę absoliučiais nugalėtojais. Davę garo beveik visai Lietuvai, bijotiškiai finale nusileido tik Kretingos rajono Darbėnų kapelai „Unt­rep“. Kelionę į Briuselį, o kartu ekskursiją per keletą Europos šalių ansambliui surengė Eu­­ro­pos Par­lamento narys An­ta­nas Guoga. Po sėkmingo koncer­to Eu­ropos Są­jun­gos širdyje europarla­men­taras pažadėjo bijotiškiams suorganizuoti panašią kelionę į Strasbūrą. Par­­lamenta­rai valdo tam tikras Par­la­men­to skirtas sumas pažintinėms kelionėms.

Petras DARGIS

Vaidos ADOMAVI­ČIŪTĖS nuotr.

 

Atnaujinta Antradienis, 06 Gruodžio 2016 11:54