Folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė-2017“

Kurtuvėnuose vyko šalies mokinių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė-2017“ finalas. Jame dalyvavo ir 9 šilališkių poros, kurios buvo atrinktos per folklorinių šokių šventę-varžytuves „Šok, žemaiti, šonke“.

Varžytuvių dalyviai buvo pasipuošę savo etnografinio regiono tautiniais kostiumais. Kaip ir kasmet, varžytuvių šokėjus vertino tarptautinė komisija.

Diplomus už šauniausiai sušoktą šokį „Lazdinka“ gavo Elžbieta Šematulskytė ir Kristupas Grigalavičius iš Šilalės kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Gers smuoks“ (vadovės Ilona Raudonienė ir Jolanta Kažukauskienė).  Už šokį „Dirižablis“ diplomai atiteko Akvilei Beinoriūtei ir Lukui Šemetui iš Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos (vad. Olga Jogminienė). „Ulaną“ gražiausiai sušoko Gabrielė Bukauskytė ir Andrius Urbonas iš Šilalės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Smuokiuka“ (vad. Irmina Kėblienė ir Jolanta Kažukauskienė). Šauniausia pradedančiųjų šokėjų pora išrinkta Kamilė Mikalauskaitė ir Ruslanas Mikalauskas iš Ukmergės rajono Pabaisko pagrindinės mokyklos (vad. Ramunė Radzevičienė).

Pažengusiųjų grupėje diplomus už šokį „Melnykas“ gavo Guoda Rupšytė ir Netas Klimavičius  („Gers smuoks“, vad. I. Kėblienė ir J. Kažukauskienė), už Šilalės krašto šokį „Šok, mergeli“ - Diana Pudžiamytė ir Orestas Jurčys iš Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos (vad. I. Kėblienė) bei Aistė Kulikauskaitė ir Jonas Gudauskas iš „Gers smuoks“.

Šauniausia pažengusiųjų šokėjų pora pripažinta Samanta Gestautaitė ir Rokas Toleikis iš Kaišiadorių kultūros centro jaunimo folkloro ansamblio „Žilvita“ (vadovė Laima Morkūnienė).

Varžytuvėse taip pat šauniai šoko ir ne kartą į pusfinalius pakliuvo Morta Girčytė bei Ervinas Šeputis (Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija, vad. Irmina Kėblienė), Berta Lapinskaitė ir Eimantas Betingis (Šilalės VšĮ „Etnoklubas“ nariai, vad. I. Kėblienė ir Guoda Juškaitė), Eva Kolbergytė ir Donatas Vaitkus (Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija, vad. Gražina Pameditienė).

Varžytuvių metu buvo surengtos šokio „Šok, mergeli“ konkursas tik žemaičiams. Nugalėtojais išrinkti D. Pudžiamytė ir O. Jurčys. Jiems atiteko riešinės. O komisijos pirmininko Ernests Spičs dukra atsivežtą gardų pyragą įteikė šilališkiam E. Šematulskytei ir K. Grigalavičiui.

Jolanta KAŽUKAUSKIENĖ

Šilalės kultūros centro folkloro ansamblio vadovė

Atnaujinta Penktadienis, 19 gegužės 2017 08:29