Laukuva - 2018-ųjų Mažoji Lietuvos kultūros sostinė

A. AMBROZOS nuotr. A. AMBROZOS nuotr.

Neseniai vykusio festivalio „Naisių vasara 2017“ metu paskelbtas Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių sąrašas. Tarp dešimties išrinktųjų pateko ir Laukuva.

Seniūnas Virgilijus Ačas sa­kė, jog Laukuvą šiai nominacijai pasiūlė Šilalės vietos veik­los grupės (VVG) pirmininkė Teresė Jankauskienė.

„Tokiu būdu buvo įvertin­ta mūsų bendruomenės veik­­la. Šis statusas – ir garbė, ir atsakomybė, ir darbas. Steng­simės garsinti ne tik Lau­ku­vos, bet ir rajono vardą“, – teigė seniūnas.

T. Jan­kaus­kienė „Šilalės artojo“ skaitytojams paaiškino dar pernai gavusi Lietuvos kaimo bend­ruomenių sąjungos raginimą siūlyti nominantus tapti Ma­­žąja kultūros sostine. Ta­čiau tąkart šios idėjos buvo atsisakyta.

„O šiemet, įvertinę bendruomenes, aktyviausiai organizuojančias įvai­rius renginius, nusprendėme dalyvauti. Gavę laukuviškių sutikimą, ir pasiūlėme šiai nominacijai. Šiuo metu bendruomenės pirmininkė yra išvykusi, tad kaip viskas toliau vyks, spręsime, jai grįžus“, – sakė T. Jan­kaus­kienė.

Kol kas Mažųjų kultūros sostinių sąrašas dar niekur nėra skelbiamas. Jis paviešintas tik „Naisių vasaros 2017“ festivalio scenoje.

Mažosios kultūros sostinės atrenkamos konkurso bū­du pa­gal iš anksto nustatytus LR Kul­­tūros ministerijos reikala­vimus. Pirmąja Mažąja Lie­tu­vos kultūros sostine 2015 m. tapo Naisiai. Kasmet renkama ne mažiau kaip 10 kaimų, kurie, paskelbti Mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis, garsina rajono ir kaimo vardą įvairiais renginiais. Pernai šį titulą „nešiojo“ Pagramantis, šiemet juo didžiuojasi Vil­kyš­kiai (Pagėgių savivaldybė) ir Priekulė (Šilutės r.).

Morta MIKUTYTĖ

Atnaujinta Penktadienis, 21 liepos 2017 08:24