Briedienos dešros apkarto

Prieš savaitę Šilalės rajono apylinkės teismas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs bylą, paskelbė nuosprendį vienam Šilalės medžiotojų būrelio nariui, be jokios sąžinės graužaties nušovusiam jauną briedžiuką. Medžiotojas tai padarė neteisėtai – anot Šilalės aplinkosaugininkų vado Antano Leščausko, mirtinas šūvis į gyvūną paleistas, neturint licencijos. Be to, šį faktą „šaulys“ nuslėpė ir nuo būrelio narių.

Baudžiamąją bylą šilališkis V.J. užsitraukė dėl 2015-ųjų lapkričio 26 d. surengtos medžioklės. Vyriškis, priklausantis Šilalės medžiotojų būreliui, tos dienos rytą visureigiu nuvyko į Rugienų kaime esantį mišką ir, kirtavietėje pastebėjęs briedį, nusprendė jį sumedžioti. V.J. šovė iš teisėtai laikomo medžioklinio graižtvinio šautuvo „Mazalat“ (7,62x54R kalibro). Nukovęs žvėrį, vyras čia pat jam nulupo kailį, o mėsą parsivežė į namus. Iš jos medžiotojas prisigamino dešrų ir dešrelių, kurias vėliau aptikę policijos pareigūnai, tirdami šį incidentą, panaudojo kaip vieną pagrindinių įkalčių vyriškio kaltei įrodyti.

Sumedžiojęs antrametį brie­­džio jauniklį, V.J. tikriausiai manė, jog niekas apie tai ne­sužinos. Tačiau gruodžio pradžioje tame pačiame miške vyko Šilalės medžiotojų būrelio medžioklė, ir vienas iš jos dalyvių, eidamas pamiške, pastebėjo, kad miško pakraštyje, provėžoje, guli žvėris. Priėjęs pamatė, jog tai - briedžio kailis su galva. Pagal išvaizdą nuspręsta, kad jis – vos dvejų metų, o sumedžiotas ga­lėjo būti prieš savaitę. Beje, piktadarys buvo nupjovęs antramečio briedžio ragus. Prie gyvūno liekanų mė­tėsi ir dvi pirštinės, o pievoje matėsi automobilio vėžės.

Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu nustatyta, kad jaunas žvėris nušautas iš graižtvinio šautuvo, pataikant į kairę pusę prie priekinės kojos mentės. Atskleisti, kas tai padarė, padėjo liudytojų pasakojimai bei telefoninių skambučių išklotinės. Pagal jas nustatyta, jog nusikaltimo padarymo me­tu būtent V.J. buvo minėtoje vietoje.

Prispirtas įrodymų, vyriškis savo kaltės neneigė ir, prisipažinęs apie įvykdytą nu­sikaltimą, net parodė vietą, kurioje medžiojo ir kaip tai darė. Jis be pretenzijų sutiko atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Tačiau, nepaisant to, briedienos dešros atsiėjo ypatingai brangiai, o šilališkio kišenė patuštėjo pakankamai solidžia suma – jam priskaičiuota net 5571 euro bauda.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad padaryta nusikalstama veika trak­tuojama kaip nesunki, žmo­gus anksčiau nėra teistas, be to, jam nustatytas ne­įgalumas (30 proc. dar­bin­gas). Lengvinančia ap­­lin­kybe konstatuota ir tai, jog V.J. prisipažino nusižengęs įstatymams bei nuoširdžiai gai­lėjosi. Kadangi atsakomybę sunkinančių aplinkybių ne­­nustatyta, teismas jam sky­rė 6  mėnesių laisvės apribojimo bausmę,  įpareigojant tris mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos būti namuose nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto.

Ginklą, kuriuo V.J. nušovė briedį, teismas konfiskavo. Kitus tris vyro turimus šau­tuvus su optiniais taikikliais bei medžiotojo bilietą nuspręsta perduoti Tau­ragės apskrities vyriausiojo policijos ko­mi­sariato Viešosios tvar­kos skyriaus Li­cen­cijavimo poskyriui.

Neteisėtai medžiojęs šilališkis neteko ir briedienos dešrų. Kratos metu rasti daugiau nei 8 kilogramai (21 vienetas) šalto rūkymo dešrų ir beveik toks pat kiekis dešrelių (6 pakeliai) sunaikinti.

Per 14 dienų tokį baudžiamąjį įsakymą V.J. gali prašyti nagrinėti teisme.

Birutė PALIAKIENĖ

 

 

 

Atnaujinta Antradienis, 26 balandžio 2016 09:17