Pareigūnai ne tarnybos metu sulaikė beteisį neblaivų vairuotoją

Trečiadienio vakarą, apie 18.50 val., Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnams įkliuvo už vairo sėdęs neblaivus palangiškis su kompanija.

Asmeniniu automobiliu atvažiavę į degalinę Vabalų k., Šilalės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjai Kristina Ambrozienė ir Tomas Daujotis iš karto atkreipė dėmesį į „Volvo“, kurio vairuotojui niekaip nepavyko pajudėti iš vietos – vos užvedus variklį, šis iš karto užgesdavo. Kadangi transporto priemonė buvo užstojusi pravažiavimą, neuniformuota pareigūnė pri­ėjo prie vairuotojo bei paprašė automobilį patraukti. Už vairo sė­dėjęs vyras mėgino tai padaryti, tačiau variklis ir vėl užgeso, o mašina pradėjo riedėti asmeninio pareigūnės automobilio link. Ji puolė laikyti „Volvo“, kad šis niekur neatsitrenktų, o jos kolega, nu­bėgęs prie mašinos, ištraukė iš užvedimo spynelės raktelius ir užtraukė rankinį stabdį. Įlindęs į automobilio vidų, pareigūnas užuodė sklindantį stiprų alkoholio tvaiką, todėl nedelsdamas išsikvietė kole­gas, kad šie patvirtintų jo įtarimus.

Atvykus policijos ekipažui, neadekvačiai besielgiantis 43 metų „Volvo“ vairuotojas ka­te­goriškai atsisakė pasitik­rinti savo blaivumą. Bet nuo vyriškio sklindantis kvapas bei jo elgesys leido pagrįstai manyti, jog jis yra vartojęs alkoholinių gėrimų. Vienam iš jo bendrakeleivių nustatytas sunkus (3,10 prom. alkoholio) girtumas, kitam – vidutinis (2,30 prom.). Lyg to būtų maža, paaiškėjo, kad už vairo sėdęs palangiškis neturi teisės vairuoti, o jo automobiliui neatlikta techninė apžiūra, jis neregistruotas. Be to, vairuotojas nepateikė galiojančio pri­valomojo draudimo dokumento.

Vyro atžvilgiu pradėta ad­ministracinė teisena pagal LR ATPK 129 str. (transporto priemonės vairavimas, esant neblaiviam, neturint teisės vai­ruoti), LR ATPK 123 str. 1 d. (transporto priemonės vairavimo tvarkos pažeidimas) ir LR ATPK 1241 str. 8 d. (kelių eismo taisyklių pažeidimas).

Laimei, pareigūnai, atsidūrę tinkamu laiku ir tinkamoje vie­to­je, sugebėjo užkirsti kelią ga­­limoms skaudžioms šio įvykio pasekmėms. Faktai patvirtina, jog ne viena eismo nelaimė, pasibaigusi nekaltų žmonių mir­timi, buvo su­­kelta būtent ne­blaivių vai­ruo­tojų. 

Policijos pa­reigūnai ragina gyventojus bū­ti atsakingiems, nesėsti už vairo neblaiviems ir nerizi­kuo­ti savo bei kitų sveikata ir gyvybe. O vairuojant visada pasirinkti saugų greitį, atsižvelgti į oro bei važiavimo są­lygas, segėti saugos diržus ir nepažeidinėti kelių eismo taisyk­lių.

Rūta JANAVIČIŪTĖ 

Tauragės AVPK

Komunikacijos grupės specialistė

Algimanto AMBROZOS nuotr.

 

Atnaujinta Antradienis, 21 birželio 2016 08:25