Girtas šlaistaisi gatvėmis - lauk nemalonumų

Atšilus orams sėdėti namuose daugeliui tampa tikra kančia. Šiluma ir gamta kvies­te kviečia laisvalaikį praleisti gryname ore. Tačiau neretai koją turiningam laisvalai­kiui pakiša viena bėda – atsipalaiduoti be alkoholio dar nemokame. Pasėdėti ant suo­lelio parke ar išsitiesti paplūdimyje, atrodo, neįmanoma, jei rankoje nespaudžiame skardinės alaus ar kitokio gėrimo. Vis tik reikėtų nepamiršti, jog už alkoholinių gėrimų vartojimą viešose vietose ar už pasirodymą neblaiviam gresia administracinė atsakomybė.

Tokių bylų pastaruoju metu Šilalės rajono apylinkės teisme – nors vežimu vežk. Vien šį mėnesį dėl girto pasirodymo viešose vietose paskelbta daugiau nei 10 nutarimų. Už šitokius administracinės teisės pažeidimus gresia arba piniginės baudos, arba areštas. Tiesa, baudos kai kuriems gali pasirodyti juokingai menkos: jei girtas ar viešai girtaujantis asmuo pričiumpamas pirmą kartą, jis gali atsipirkti vos 8-14 eurų bauda. Savo „žygdarbius“ per metus pakartojantiesiems ki­šenes patuštinti tenka 100 Eur. Be to, gali prisieiti išmėginti ir areštinės gultus - praleisti joje iki 30 parų.

Būtent taip neseniai atsitiko šilališkiui J.B. Vieną gegužės dieną, apie 16 valandą, sunkiai apgirtęs jis pastebėtas Šilalėje, Vytauto Didžiojo gatvėje. Policijos pareigūnai jam nustatė net 2,96 promilių girtumą. Savo elgesiu J.B. pažeidė žmogaus orumą bei visuomeninę dorovę, todėl buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn. Be­je, šilališkis pareigūnams įkliūva nebe pirmą kartą: tvarkos sergėtojai jį girtą pričiupo du vakarus iš eilės. Kadangi J.B. nepadarė išvadų, apsvaigęs vis „gastroliuoja“ po miestą, o per vienerius metus už šį pažeidimą baustas jau du kartus, niekur nedirba, birželio pradžioje jam skirta 20 parų arešto. 

Šiam veikėjui įkandin seka keli „įpėdiniai“. Birželio 4 d. už surengtą „pasirodymą“ Dul­kių Lauko kaime 43 Eur baudą užsidirbo V.L. Jis po kaimą svir­duliavo ir rankomis mosi­kavo jau antrąkart per metus. 

Tokią pat nuobaudą už analogišką nusižengimą birželio 2-ąją gavo ir T.T iš Kalniškių II kaimo. Taip pat per metus nebe pirmą sykį girtas įkliuvo ir Girdiškėje gyvenantis E.D. Už pakartotinį nusižengimą teismas vyrui neseniai skyrė 50 Eur baudą. 

Tačiau šiems kolegoms nosį nušluostė šilališkis L.A. Ge­gužės 24 d., 2.10 val., Ši­lalėje, Kovo 11-osios gatvėje, jis ne tik svirduliavo, bet ir griuvinėjo, nesiorientavo aplinkoje. Nieko keisto, mat vyrui nustatytas rekordinis - net 4,33 prom. - girtumas. Už girto pasirodymą viešose vietose L.A. per metus baustas jau daugiau nei du kartus, todėl teismas šiam klajūnui skyrė 55 Eur baudą. 

Ne ką mažiau pasižymėjęs yra ir šilališkis E.V. Jis girtas gatvėmis šlaistosi bei pareigūnams įkliūva taip pat nebežinia kelintą sykį. Per metus jam baudos taikytos daugiau nei du kartus, o paskutinę kelionę, įkaušęs net iki 3,08 prom., gegužės 29-ąją baigė Šilalėje, Nepriklausomybės g. Jam atseikėta kol kas didžiausia tarp „kolegų“ bauda - 70 Eur. 

Deja, neretai alkoholis supina ne tik kojas ar liežuvį, bet ir smegeninę. Gegužės 23-iąją kauštelėjęs šilališkis E.B., matyt, taip „pagavo kab­lį“, jog ryžosi vagystei iš parduotuvės. Jis girtas užsuko į Jono Basanavičiaus g. esančią  „Gulbelę“ bei prisirinko visko, ko reikia leng­vam „piknikui“. Prigriebė du butelius vyno „Monikutė“, du pakelius sūrio, tiek pat „Giminių dešrelių“ ir dar gabalą „Gardžiosios“ dešros... Už šiuos produktus vyriškis susimokėti nesiteikė ir, nešinas daugiau nei 13 Eur vertės gaminiais, spruko pro kasas. Netoli. Už tai, kad girtas „vaidenosi“ viešoje vietoje bei pasisavino svetimą turtą, E.B. nubaustas 96 Eur bauda.

Birutė PALIAKIENĖ 

Atnaujinta Antradienis, 05 liepos 2016 09:16