Žmogžudystės atomazga: ilgi metai pataisos namuose

Klaipėdos apygardos teismas praėjusią savaitę pa­skelbė nuosprendį byloje dėl tragiškų 2016-ųjų spalio įvykių. Už šilališkio Stasio Lapinsko nužudymą 28-erių Tomas Saulius, teismo sprendimu, už grotų turės praleisti daugiau nei septynerius metus.

Kovo mėnesį „Šilalės arto­juje“ jau rašėme apie prasi­dėjusį bylos nagrinėjimą. Tra­gedija nutiko pernai, spalio 15-ąją, kai kaltinamasis T. Sau­lius atvyko pas bičiulį. Čia buvo dar pora pažįstamų. Vy­­rai išgėrė du 0,7 lit­ro talpos butelius degtinės. Kal­ti­namasis tvirtino, jog Stasys esą ėmė rėkti ant savo artimųjų, todėl jis įsikišo į kon­fliktą. Vyrai susigrūmė. Ne­tru­kus muštynės persikėlė į kiemą, kur T. Saulius toliau spardė ir trankė namų šeimininką. Žuvusiojo žmonai niekaip nepavyko vyrų išskirti.

Nukentėjusiąja byloje pripažinta Stasio žmona teismui pasakojo, jog minėtą dieną į jų namus buvo užsukę draugai. Kiek vėliau atvyko ir T. Saulius, jis pasigyrė nusipirkęs naują automobilį. Ta proga vyrai nusprendė dar išgerti.

Moteris teismui pripažino, kad tarp jos ir jos sutuoktinio kilo ginčas. Tačiau nors svečiui ji aiškino žinanti, kaip nuraminti įsiaudrinusį vyrą, šis esą nekreipė dėmesio ir toliau gilino konfliktą.

Nukentėjusioji teismui sa­kė gynusi vyrą nuo sugėro­vo, stengėsi juos išskirti. Be­ginant ir pačiai kliuvo ne vienas smūgis, liko mėlynės.

Pablogėjus savijautai, S. La­pinskas buvo išvežtas į ligoninę, bet medikai nebegalė­jo padėti. Sužalotasis po tri­­jų dienų ligoninėje mirė. Eks­pertai nustatė, kad aukai bu­vo kelis kartus smogta ranko­mis ir spirta į galvą.

Kal­­tinamojo advokatas sa­vo bai­giamojoje kalboje prašė teismo kaltinimus kvalifikuoti ne kaip tyčinį nužudymą, o kaip nužudymą labai susijaudinus. Tačiau teismas atsižvelgė į tai, kad konfliktas tęsėsi ilgą laiką ir su pertraukomis, o tai rodo, jog nusikaltimas buvo įvykdytas nesant afekto būsenos.

Klaipėdos apygardos teismas pripažino T. Saulių kaltu dėl tyčinės žmogžudystės ir skyrė jam 7 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose. Kaltinamasis taip pat turės atlyginti nužudytojo žmonai neturtinę žalą, kuri siekia 25 tūkst. eurų. Klaipėdos teritorinei ligonių kasai iš jo priteista per 1000 Eur, o Vals­tybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šilalės sky­riui – virš 400 Eur turtinės žalos atlyginimas bei 138 Eur – valstybei.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Morta MIKUTYTĖ

Atnaujinta Antradienis, 06 birželio 2017 08:29