„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Eglė Jackaitė: „Gyventi be mamos – didžiulis skausmas“

Aktorė, renginių vedėja Eglė Jackaitė, užaugusi be mamos, puikiai supranta tuos, kuriems reikia palaikymo iš aplinkinių. Atjautos ir pagalbos artimam ji moko ir savo septynmetį sūnų, dalyvausiantį UNICEF vaikų bėgime Tauragėje, skirtame itin skurdžiai gyvenantiems Mozambiko vaikams.

„Jei nori, kad pasaulis būtų gražesnis, privalai pradėti nuo savęs ir pasirūpinti aplinkinių žmonių gerove, – neabejoja aktorė. – Todėl labai džiaugiuosi dėl kilnios misijos besistengiančiais vaikais – kad patys imasi iniciatyvos, nelaukdami, kol kažkas kažką padarys už juos. Nelaimėje gyvenančius mažuosius labai gerai suprantu, nes pati esu augusi be mamos ir žinau, ką reiškia giliai viduje esantis, niekad neapleidžiantis, skausmas.“

Visgi tokių atvejų, kai matome šalia kenčiantį asmenį, tačiau niekaip nereaguojame, pasitaiko nuolat.  E.Jackaitė neretai patenka į situacijas, kuriose „saugiausia“ leisti įvykiams rutuliotis savaime, tačiau neteisybės nepakenčianti moteris linkusi imtis veiksmų: ji ne kartą yra padėjusi skriaudžiamiems, apleistiems, verkiantiems, be tėvų augantiems vaikams ir įsikišusi į situacijas, kurias aplinkiniai stebėdavo abejingu žvilgsniu. Klaipėdos dramos teatro aktorė įsitikinusi, jog auklėti vaikus reikia tik geru pavyzdžiu.

„Su sūnumis visad kalbamės, todėl jie įsisąmoninę, kad negalima juoktis iš nelaimėje esančio, nes niekada nežinai, kas laukia tavęs paties. Todėl padėti, pasigailėti – būtina“, – sako žinoma moteris.
Septynmetis Elijas nekantriai laukia UNICEF vaikų bėgimo, birželio 1 d. vyksiančio Tauragėje. Tai jam – proga ne tik padaryti gerą darbą, bet ir būti už tai įvertinam. Pasak E.Jackaitės, sūnus yra labai aktyvus ir nenustygstantis, todėl 500 m distancija – ne kliūtis.

Bėgime „Už kiekvieną vaiką“ dalyvaus ir tauragiškiai, dalyvio mokesčiui užsidirbantys patys. Anot E.Jackaitės, tokia iniciatyva labai sveikintina.

Bėgime dalyvaujantiems vaikams E.Jackaitė linki, kad šviesus, pozityvus ryžtas jų niekada neapleistų, o daryti gerus darbus norėtųsi savaime. Taip pat kiekvieną dieną daryti tai, kas juos pačius ir pasaulį darytų gražesniais, nepamirštant šalia esančio.

Pirmąkart Tauragėje vyksiantis UNICEF vaikų bėgimas prasidės birželio 1 d., trečiadienį, 17 val. Renginio vieta – J.Kalvano parkas. Užsiregistruoti bėgime galima iki gegužės 20 d., 20 val., užpildžius internetinę registracijos formą. Šiuo metu į bėgimą Tauragėje yra užsiregistravę 1238 vaikai.

Apie UNICEF

UNICEF yra daugiausiai vaikų gyvybių išgelbėjanti organizacija pasaulyje ir siekia užtikrinti kiekvieno vaiko teises bei gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

Apie UNICEF vaikų bėgimą

UNICEF vaikų bėgimas – tai linksmas 500 m bėgimas 2-12 metų vaikams, skirtas pasaulio mažiesiems. Tai renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų gyvenimus. Jau tradicija tapusiame bėgime per tūkstantis mažųjų bėgikų ne tik smagiai praleidžia laiką, susiranda naujų draugų, bet svarbiausia – gelbėja gyvybes skurdžiose pasaulio šalyse.  Projekto globėja - Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 2016 m. vyks du UNICEF vaikų bėgimai: birželio 1 d. - Tauragėje, rugsėjo 3 d. – „Sostinės dienose“, Vilniuje.

Daugiau informacijos:
Jovita Majauskaitė-Staniulėnė
UNICEF vykdomoji direktorė
Tel.: (8-5) 2-12-77-18, (8-614)1-65-96, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

artojo-logoInformacinis vaikų bėgimo Tauragėje rėmėjas

 begimas-vaiku 

Atnaujinta Penktadienis, 20 gegužės 2016 13:35