Atliekų tvarkymo centras bylinėjasi su skoli­nin­kais

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) jau kuris laikas bylinėjasi su skolininkais. Nemaža jų dalis – iš Šilalės rajono. Sausio 1-ąją mūsų rajone TRATC‘ui buvo skolingi 1820 asmenų, o jų skola siekia daugiau nei 100 tūkst. eurų. Tačiau nemokantieji šio mokesčio turi pačių įvairiausių pasi­tei­sinimų.

Mokestį už atliekų tvarkymą TRATC renka nuo 2012 me­tų. Bet nuo pat šios prievolės įvedimo atsirado ir problema, su kuria, ko gero, susiduria visos paslaugas teikiančios įmonės, – skolininkai. Vos praėjus metams nuo naujojo mokesčio imta skaičiuoti nemokius asmenis, ku­rie randa pačių įvairiausių pa­siteisinimų: neva negavo pra­nešimo apie mokėjimą, ne­­žinojo, kad reikia mokėti to­kį mokestį, emigravo, neturi šiukšlių bei pan.

Remiantis TRATC‘o „Šilalės artojui“ pateiktais duomenimis, 2017 m. sausio 1 d. Ši­la­lės rajone buvo 1820 vietinės rinkliavos skolininkų, kurių skola sudaro 108 tūkst. Eur. Apie 450 asmenų skolas kaupė iki 2016 m. sausio 1 d., o likęs skaičius skolininkų, kurių gerokai per 1000, susidarė vien per praėjusius metus.

Įmonės pateiktoje informa­cijoje teigiama, jog panaši tendencija yra visuose TRATC‘o aptarnaujamuose ra­jonuose. TRATC nurodo, kad duomenys apie skolas ne iškart pasiekia teismą. Pirmiausia skolininkams siunčiami raštiški raginimai susimokėti. Tik jų nevykdant, įmonė kreipiasi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą.

2013-2014 m. teismams prašymus dėl nesumokėtos vietinės rinkliavos priteisimo TRATC‘ui rengė ir teikė skolų išieškojimo įmonės. Vėliau, nuo 2015 m., teisminio skolų išieškojimo ėmėsi TRATC dirbanti juristė. Tačiau, gausėjant skolininkų būriui, įmonė paskelbė perkanti skolų išieškojimo paslaugą.

Be jokios abejonės, yra ir objektyvių priežasčių, dėl kurių mokestis nemokamas. Emig­­rantai bei kiti asmenys gali išvengti patekimo į skolininkų sąrašus, jei jų namuose niekas negyvena. Tereikia TRATC‘ui pateikti pažymą iš elektros tiekėjo, jog nurodytu adresu nėra naudojama elektros energija. Tai yra įrodymas, kad name ar bute tik­rai niekas negyvena ir atliekų nesukaupia.

Morta MIKUTYTĖ

 

Atnaujinta Antradienis, 31 sausio 2017 09:26