Įžymūs žmonės kviečia dalyvauti jubiliejinėje „DAROM“ akcijoje

„DAROM - IR GAMTA PADĖKOS“! – toks yra šiųmetės balandžio 22 d. rengiamos akcijos šūkis.

Skaičiuojama, jog per devynerius veiklos metus akcijose dalyvavo 1 mln. 361 tūkst. žmonių, surinkta apie 38 tūkst. tonų atliekų. Kiekvienais metais dalyvių skaičius auga, o surenkamų atliekų nedaugėja. Tai rodo, jog „DAROM“ iniciatyva kuria pridėtinę vertę, nes ugdo pilietišką, sąmoningą bei draugišką aplinkai visuomenę.

„DAROM 2017“ akcijos patruliai - įžymūs Lietuvos žmonės

Patruliai - organizacijos savanoriai, kurie rūpinasi savo šalies gerove ir juos supančia aplinka, o taip pat drausmina žmones, jeigu jie nepaiso aplinkos apsaugos įstatymų. Tarp šiemetinės akcijos patrulių yra 4 įžymūs žmonės, kurie kviečia nelikti abejingais.

Aktorė Ineta Stasiulytė, pasirodo, yra tikras gamtos vaikas!

„Žemė yra mano namai. Kur žingsniais paliečiu Žemę, jaučiu poreikį ja pasirūpinti. Keičiu - „po manęs nors ir tvanas” į „po manęs didžiulė meilė gamtai, mūsų visų bendrai planetai.” Kol turime - neįvertiname. Pradėkime šiandien“,- sako aktorė.

O štai sveikos gyvensenos treneris, sporto entuziastas Ignas Bakėjus, paklaustas, kodėl tapo patruliu, nedvejoja: „Nes gamta man duoda tiek daug! Ir niekada neprašo atgal nieko, bet aš, atsidėkodamas gamtai, noriu pagelbėti, kad ji būtų gražesnė, švaresnė, nes ji čia buvo ir bus, jau taip 6500 metų ir dar daugiau, o mes ateiname ir išeiname. Yra toks posakis: kad paliktumei po savęs taip, kaip norėtumei rasti. O tai reiškia viską: namus, darbą, savo kūną.”

Kitas „DAROM“ patrulis ir ilgametis draugas - buvęs aplinkos viceministras, aplinkosaugos ekspertas Linas Jonauskas, tvirtai sako: „Mąstymas savaime nekinta, kartais reikia radikalių veiksmų, tam tikrų naujų taisyklių pokyčiams užtikrinti. Pareiga rūpintis aplinka turėtų tapti kiekvieno mūsų įpročiu“.

Reklaminis veidas, televizijos projektų dalyvė, turinti būrį gerbėjų Monika Šalčiūtė irgi nori paskatinti žmones nebūti tik stebėtojais, bet savo veiksmais keisti savo elgesį bei aplinką. Ji teigia: ,,Žmogaus manieros - tai tam tikra etiketė. Ne vietoje išmesta šiukšlė parodo, jog žmogus negerbia nei kitų, nei aplinkos, kurioje gyvena”.

Naujoji patrulė yra pasiryžusi ir po akcijos šviesti žmones bei kviesti juos būti draugiškais aplinkai, gerbti gamtą ir nešiukšlinti.  

Visi „DAROM“ patruliai sutinka, kad viešosiomis vietomis ir gamta neužtenka pasirūpinti tik akcijos metu - reikia nuolat gyventi tvarkingai ir mąstyti apie savo veiksmų pasekmes aplinkai bei sau.

Pagrindinė informacija

Oficialius nacionalinės „DAROM“ akcijos tvarkymosi taškus savo savivaldybėje galima rasti http://mesdarom.lt/darom-2017/tvarkymo-taskai.html arba www.silale.lt.

Būtent iš šių taškų bus išvežami maišai ir surinktos atliekos į sąvartynus. Beje, „DAROM“ akcijos metu yra tvarkomos tik viešos vietos.

Atvykę dalyviai gaus raudonuosius tvarkymosi maišus, tačiau darbo saugos priemonėmis prašoma pasirūpinti patiems (pirštinėmis, guminiais batais, apsauga nuo erkių ir kt.).

Ieškokite specialių „DAROM“ maišų visuose didžiuosiuose prekybos centruose. Jie yra pagaminti iš 100 proc. perdirbto plastiko žaliavos, dideli ir stipresni nei įprastai, todėl juos galėsite naudoti ir tvarkydami savo namus, sodus. Pirkdami šiuos maišus, prisidėsite prie „DAROM“ organizacijos iniciatyvų įgyvendinimo.

Sekite naujienas „Mes Darom“ Facebook puslapyje, o visą reikalingą informaciją - www.mesdarom.lt

Deimantė TUMKUTĖ

AUTORĖS nuotr.

Atnaujinta Penktadienis, 21 balandžio 2017 11:03