Lankytinos vietos statusas suteiktas net poilsiavietei
Šilalės savivaldybės taryba patvirtino lankytinų vietų sąrašą, į kurį įtraukti 105 objektai. Toks dokumentas reikalingas, norint dalyvauti Lietuvos verslo paramos agentūros finansuojamame projekte „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų infrastruktūros plėtra Tauragės regione“.
Jurbarko, Šilalės, Tauragės bei Pagėgių savivaldybės sutarė bendrai įgyvendinti lankytinų vietų žymėjimo projektą, įrengiant nuorodas į lankytinas vietas. Lėšų tam skirs Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Tarybos sprendimu patvirtinti oficialūs lankytinų vietų pavadinimai bus naudojami ir turistams skirtuose informaciniuose leidiniuose.
Iš 105 lankytinų vietų Šilalės rajone daugiausiai yra piliakalnių - net 35. Beveik visi jie pripažinti kultūros paveldo objektais bei saugomi valstybės. Tokio statuso neturi tik Laumėkalnis ir Miltų kalnas, esantys Bilionių seniūnijoje.
Į šį sąrašą taip pat įtraukti penki muziejai, aštuoniolika bažnyčių, aštuonerios kapinės, palaidojimo vietos bei žymių žmonių kapų pavadinimai, dvylika įvairiausių paminklų ir kryžių bei dvidešimt kitų lankytinų vietų pavadinimų.
Tarp lankytinų vietų yra nurodytas Švč. Mergelės Marijos Lurdas Šilalėje, Dvasingumo parkas Pilių kaime, Kaltinėnų seniūnijoje, bendruomenių parkas „Auginkime bendruomeniškumą“ Šilalėje ir net Paršežerio poilsiavietė bei Kelpšaičių parkas. Taryba taip pat mano, kad aplankyti verta ir vienoje judriausių miesto vietų esantį Nepriklausomybės ąžuolą bei paminklą „Laisvės šauklys“.
Sąrašą sudaręs bei tarybai tvirtinti pateikęs savivaldybės Investicijų ir statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas negarantavo, jog kurios nors lankytinos vietos nepamiršo. Dėl to pažadėjo, kad bet kada šį dokumentą galima bus papildyti naujų objektų pavadinimais.
Daiva BARTKIENĖ
Algimanto AMBROZOS nuotr.