Ar galima kirsti mišką, kai peri paukščiai?

Būtent tokį klausimą, baigiantis gegužei, „Šilalės artojo“ redakcijai uždavė laikraščio skaitytojas.

Nors Aplinkos ministerija buvo išplatinusi informaciją, jog gegužę miškuose – ramybės metas, todėl turėjo būti ne tik ribojami miško darbai, bet ir skatinama nesilankyti ten, kur peri retieji paukščiai bei jauniklius veda žvėrys, pasirodo, šis įspėjimas galiojo ne visiems.

„Važiuojame žvejoti ir matome, kad miške, esančiame Kamš­čių kaime, netoli Balskų užtvankos, vyksta intensyvūs darbai: pjaunami medžiai, burzgia galinga technika. Ir bai­siausia, jog medžiai virs­ta su paukščių lizdais. Ta­čiau negi nebuvo galima palauk­ti, kol jie išves jauniklius? Ne­jau­gi tos kelios savaitės miško tvarkytojams ką nors būtų pakeitusios?

Įdomu, ar aplinkos apsaugos specialistai šituo domisi? Ir kas bei kodėl išduoda leidimus tokiems darbams ankstyvą pavasarį?“ -  klausė medžiotoju ir žveju prisistatęs ši­la­liškis.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Ši­la­­lės rajono agentūros vedėjas Antanas Leščauskas „Ši­la­­­lės ar­toją“ informavo, kad jo vadovaujama agentūra šituo nesirūpina: leidimus miškus kirsti išduoda Valstybinės miškų tarnybos specialistai. Tuo tarpu šios institucijos atstovai teigia, jog draudimas kirsti galioja ne visuose miškuose.

Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Klai­pėdos teritorinio poskyrio, kuriam yra priskirtos ir mūsų rajono teritorijos, vyriau­sioji specialistė Regina Kom­žienė patikino pasidomėsianti kirti­mo leidimais minėtame kaime.

„Yra miškų kirtimo taisyk­lės, kuriomis vadovaujantis, ir išduodami leidimai kirsti. Ne visi kirtimai šiuo laikotarpiu yra uždrausti. Apribojimai taikomi jaunuolynų bei pusamžių medynų miškuose, saugotinose teritorijose esančiuose miškuose.

Būtų gerai, jei galimus pažeidimus pastebėję žmonės su mumis susisiektų ir tiksliai nurodytų kertamas vietas. Tada mes galėtume patikrinti, ar tai daroma su leidimu“, - prieš savaitę aiškino R. Komžienė.

Ji informavo, kad, kilus įtarimų dėl galimai neteisėtai ker­tamų miškų Šilalės rajone, apie juos galima pranešti tel.: (8-449) 5-74-84, (8-663) 5-40-06, (8-693) 9-62-83.

Vakar susisiekus su specia­liste, ji teigė, jog leidimas kirs­ti nurodytame miške buvęs išduotas. Tačiau per savai­tę patikrinti, ar nebuvo nusižengta reikalavimams, Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Klaipėdos teritorinio poskyrio specialistai taip ir nespėjo...

Miško kirtimų taisyklės nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d. visų nacionalinių parkų miškuose, visuose II miškų grupei priskirtuose miškuose ir III grupės miškuose, esančiuose saugomose teri­to­­rijose, draudžia kirsti bei ­trauk­ti medieną, išskyrus sa­ni­ta­ri­nius žalių eglių vėjavartų, vėjalaužų, snieglaužų ir labai pa­žeistų medžių, kol juose neapsigyveno medžių liemenų pavojingi kenkėjai, kirtimus ir visų rūšių medžių, kuriuose šie kenkėjai apsigyveno, kirtimus.

Morta MIKUTYTĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

Atnaujinta Penktadienis, 09 birželio 2017 09:04