Pirmoji paroda

 

Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje atidaryta dviejų aštuntokių fotografijų paroda „Gavau laišką nuo pavasario“. Ji veiks iki spalio 1 d.

 

Parodos autorės – Ingrida Vitkutė ir Ieva Špečkauskaitė dalijasi mintimis, ką joms reiškia fotografija.

 

Ingrida: Fotogra­fuoti pamėgau nuo pradinių klasių. Kai tėtis nusipirko fotoaparatą, buvo labai smalsu pažiūrėti, kaip jis veikia. Pabandžiau ir patiko. Labiausiai mėgstu fotografuoti gamtą, augalus, pirmuosius pavasario žiedus. Gamta yra atsvara kasdieniam gyvenimui, leidžia pabėgti nuo rūpesčių. Pa­veiksluodama renginius, stengiuosi „pagauti kad­rą“, kuris atgaivintų malonius prisiminimus.

 

Fotografavi­mas nėra tik myg­tuko pa­spau­di­mas, tai - akimirkos su­stabdymas. Ti­kiuosi, kad šis pomėgis išliks visą gyvenimą, galbūt su tuo susiesiu savo studijas, darbą.

 

Ieva:  Man fotografija - tai pasaulio pateikimas savaip. Dauguma padarytų darbų ar pasakytų žodžių yra nepastebimi, tačiau nuotraukos, kuriose įamžin­tas objektas, renginio akimirka, atrodo neįprastai, vi­sada patraukia dėmesį. Fo­tografavimas padeda nusi­raminti, susikaupti, ugdo gebėjimą įprastus daiktus pamatyti kitu kampu.

 

Nors fotografija susidomėjau vos prieš metus, manau, jog pasiekiau daug: surengiau parodą, fotografavau ne vieną renginį, o svarbiausia – susipažinau su fototechnika ir išmokau ja naudotis. 

 

Sandra VAIČIKAUSKIENĖ

 

Šilalės

 

Dariaus ir Girėno progimnazijos

 

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

AUTORĖS nuotr.