Tūbinės gali didžiuotis - kaimą gražina ir šaunus jaunimas

Dabartinį jaunimą daugelis esame iš anksto „nurašę“. Neretai tenka išgirsti skundžiantis, jog auga beraščių, be kompiuterių bei išmaniųjų telefonų gyventi negalinčių dykaduonių karta, įpratusi viską gauti čia ir dabar. Tiesos tame, aišku, kažkiek yra, tačiau kiekviena taisyklė turi savo išimčių.

Tūbiniškė Giedrė Zarankaitė – viena iš tokių išimčių. Nors dvidešimtmetė mergina sako iš savo bendraamžių rato niekuo neišsiskirianti, iš tiesų retai kada sutiksi taip savo namams bei mėgiamai veiklai atsidavusį jauną žmogų. Giedrės aistra – augalai ir sodybos puoselėjimas. Savo kiemo aplinką mergina tvarko taip, kad įvertinimų sulaukia net iš valdžios. Praėjusiame numeryje pradėjome pasakojimą apie nepriekaištingai prižiūrimo Tūbinių keturbučio darbštuolius. Dabar tęsiame istoriją apie šį Garduvos gatvės pasididžiavimą ir kviečiame susipažinti su Giedre.

Toliau nuo gatvės, kitoje Garduvos gatvės 12 numeriu pažymėto keturbučio pusėje gyvena Vidos ir Albino Zarankų šeima. Penkis vaikus užauginusi pora negali nesididžiuoti: visi nuo mažumės augo darbštūs, savarankiški, prie darbo nė vieno varu varyti ar pirštu rodyti ir net prašyti nereikėjo. Tačiau didžiausių pagyrų nusipelno pagrandukė Giedrė. Dvidešimtmetė mergina yra pagrindinė aplinkos gražintoja bei puoselėtoja. Jos rankomis sukurtos beveik visos kiemo puošmenos, iš sėklų išaugintos gėlės, apžiūrėtas kiekvienas augalas. Žolę mergina taip pat pjauna pati – tėvams jau nebeužtenka sveikatos.

Iš tiesų, šių dienų kontekste tokį grožiui atsidavusį jauną žmogų sutiksi ne taip ir dažnai. Dauguma įnikę į kompiuterius, išmaniuosius telefonus, merginos paskendusios mados pasaulyje. Tuo tarpu Giedrė sako, kad jai tokie dalykai – buvę nebuvę.

„Kai nėra ką veikti, aš geriau išeinu į kiemą, pasikapstau darželiuose, ir tai būna geriausia pramoga. Man patinka ir visai nėra sunku“, - pasakoja mergina.

Kad Giedrė yra tiesiog galvą pametusi dėl augalų, išduoda ir tai, jog savo ateitį ji mėgino sieti būtent su šia aist­ra – buvo įstojusi į želdynų bei jų dizaino studijas. Tačiau mokslas nepateisino lūkesčių ir pasirodė per daug brangus: už neuniversitetinį išsi­lavinimą kasmet būtų tekę suploti virš dviejų tūkstančių eurų...

Šiais metais Gied­rė įstojo į kitą, kiek platesnio spekt­ro administ­ravimo specialybę. O dėl ankstesnės svajonės nesikremta: ne vienas jų kaimo žmogus yra pasakęs komplimentą­, jog specialūs mokslai jai visai nereikalingi – juk viską ji jau mokanti, žinanti ir sugebanti ne ką prasčiau nei diplomuoti aplinkos dizaineriai. Susižavėję šios jaunos merginos darbštumu ir dauguma tūbiniškių, kurie ir pasiūlė aplankyti šią sodybą. Giedrė, anot jų, dar nuo paauglystės gražina keturbučio aplinką.

Zarankų kiemo pusėje žydi gausybė gėlių, veši dekoratyviniai medeliai, spygliuočiai, stovi rankų darbo medinė pavėsinė, apstu kitokių puošmenų. Beveik viskas – Gied­rės fantazijos vaisius.

„Nemėgstame pirktinių niekučių. Daug smagiau, kai viską pasidarai taip, kaip pats sugalvoji“, - sako mergina.

Už nepriekaištingai puoselėjamą aplinką Tūbinių kaimo Garduvos gatvės 12 numeriu pažymėtas keturbutis prieš keletą metų gavo apdovanojimą ir iš savivaldybės – 2013-aisiais Žemdirbių bei derliaus šventės metu jų namas išrinktas gražiausiai aplinką tvarkančiu daugiabučiu rajone.

Birutė PALIAKIENĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 18 rugpjūčio 2016 15:32