Knygų mugėje apskričiai atstovavo Šilalės muzikinis teatras
Per keletą pastarųjų metų Šilalės kultūros centre pastatyti miuziklas „Mano puikioji ledi“, operetė „Čardašo karalienė“, šiuo metu ruošiamasi miuziklo „Romeo ir Džiuljeta“ pristatymui. Būtent šiuos savo darbus šilališkiai išvežė ir į Vilniaus knygų mugę, vykusią praėjusį savaitgalį. Šilališkiai buvo vieninteliai, atstovavę Tauragės apskričiai.
22-oji Vilniaus knygų mugė vyko Lietuvos parodų rūmuose „Litexpo“, o šiųmetė jos tema – „Vaizdas kaip tekstas“. Tiesa, pagrindinis akcentas šiemet buvo mėlyna bei geltona Ukrainos spalvos ir karas. Rašytojai, knygų autoriai, skaitytojai ir leidėjai dalijosi savo emocijomis bei išgyvenimais, o Ukrainos žmonės ir jų kova buvo remiama ne tik renginiais, bet ir piniginėmis lėšomis.
Skaitytojus į šią kultūros „puotą“ traukė ne tik knygų, spaudinių gausa, bet ir vaizdai, parodos, kūrėjų pristatymai ir, žinoma, koncertai.
Pastarieji vyko Muzikos salėje, kur buvo pristatomi ir visi Lietuvos regionų kultūros centrai. Muzikos salė pritraukia tūkstančius lankytojų, todėl pasirodyti jos scenoje yra nemenkas pasiekimas. Šiemet į Muzikos salės sceną lipo Donatas Montvydas, Justinas Jarutis, Kristijonas Ribaitis, „Afrodelic“ bei kiti. O tarp jų lankytojai galėjo pamatyti ir išgirsti šilališkių muzikinių spektaklių ištraukas. „Šilalės muzikiniai spektakliai“ – taip buvo nurodoma renginio programoje bei informaciniuose stenduose, o pasirodymas buvo transliuojamas tiesiogiai LRT kanalu.
„Išvykome į Vilnių, kai Ukrainoje prieš parą buvo prasidėjęs karas. Tai, be abejo, jautėsi ir scenoje, ir žiūrovų salėje. O tas susikaupimas ir rimtis kolektyvą skatino pasirodyti kuo profesionaliau“, – po pasirodymo kalbėjo visų trijų pastatymų režisierius ir Muzikinio teatro vadovas Antanas Kazlauskas.
„Šilališkiai atstovavo visam Tauragės regionui, mūsų stende keturias parodos dienas dirbo 20 žmonių, viena diena buvo skirta Bijotams, kaip Mažajai šių metų kultūros sostinei“, – teigė Šilalės kultūros centro direktorė Irmina Kėblienė.
Ji įsitikinusi, kad tokia patirtis yra naudinga visomis prasmėmis – tai ne tik pasirodymas, bet ir ilgalaikė nauda, ryšiai ateities projektams.
„Įsitikinome, jog einame teisinga kryptimi, tik mums reikia daugiau viešinimosi, inovatyvumo. Lietuviškas kuklumas
ne visada naudingas – kai platesnei auditorijai parodome, ką
sukūrėme, ne vienam kur kas didesnio miesto režisieriui sukeliame baltą pavydą. Ir šįkart ne vienas kolega, Nacionalinio kultūros centro darbuotojas teiravosi, ar tai tikrai – Šilalė. Nes viena yra rašyti projektą mėgėjiškam muzikiniam teatrui, kalbėti apie ankstesnius pastatymus ir visai kita, kai tas pastatymas pristatomas gyvai. Juk ne kiekvieną kolektyvą kviečia į tokį reikšmingą renginį, o Šilalė, mažas Žemaitijos miestelis, Vilniaus knygų mugėje dalyvavo jau antrą kartą (pirmąsyk – prieš dvejus metus)“, – dėkodama šilališkiams, kurie dėl dalyvavimo šiame renginyje aukojo savo atostogas, tarėsi su darbdaviais dėl laisvadienių ir atstovavo Šilalei, sakė I. Kėblienė.
Neabejotina, kad tokie pasirodymai reikalingi: Nacionalinis kultūros centras yra parengęs galimybę su 3 D akiniais persikelti į ankstesnes dainų šventes. O Knygų mugėje susidomėjusieji Šilalės kultūros centro muzikiniais spektakliais žada atvykti stebėti trečiojo premjerinio pristatymo. Jis numatomas gegužės 13–14 d. Tačiau viskas priklauso ir nuo to, kada baigsis Kultūros centro remontas.
Žydrūnė JANKAUSKIENĖ
AUTORĖS nuotr.