Taikomojo meno mugėje – ir šilališkės kūryba

L. Rupšytės darbas L. Rupšytės darbas

Vilniaus rotušėje duris atvėrė 3-ioji tarptautinė taikomojo meno mugė „Craft Vilnius‘16“. Pagrindinis jos tiks­las - pristatyti įdomiausius Lietuvos ir užsienio meni­ninkus bei naujausias taikomojo meno tendencijas. 

Mugė, anot organizatorių, atsirado, siekiant atsiriboti nuo vartotojiško požiūrio į taikomuosius menus, neprofesio­nalaus amatininkiškumo, išgryninti taikomųjų menų sampratą, at­metant labai giliai įsišak­ni­jusį požiūrį į keramiką, teks­tilę, juvelyrinę bižuteriją, odos dizainą tik kaip į neatsiejamą gatvės mugių atributiką. ,,Craft Vilnius” pasiryžo šviesti visuomenę, keisti požiūrį į profesionalią dekoratyviąją ir buityje naudojamą taikomąją dailę, padaryti ją prieinamą kiekvienam.

Tekstilės, juvelyrikos, stik­lo, baldų, keramikos, odos dirbinius mugėje eksponavo 102 menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Švedijos, Turkijos, Lenkijos, Izraelio, Estijos, Vokietijos, Rusijos.

Pirmąją mugės dieną buvo atidaryta ir VII-oji tarptautinė knygrišystės paroda „Knyga/Book“, kurioje įvairių šalių odos meistrai pristatė autorinius Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ įrišimus. Eksponuota ir Šilalės meno mokyklos dailės mokytojos ekspertės, taikomosios dailės atstovės Lai­mutės Rupšytės įrišta K. Do­nelaičio poema „Metai“.

Regina ANDRIULAITYTĖ

Lietuvos dailininkų sąjungos narė 

AUTORĖS nuotr.

 

 

 

Atnaujinta Antradienis, 20 Gruodžio 2016 09:55