Vairuotojai ignoruoja ir kaukiančias sirenas, ir žybsinčius švyturėlius

Kai ištinka nelaimė, belaukiant pagalbos, kiekviena sekundė tampa aukso vertės. Dažnai skundžiamės, kad medikai, ugniagesiai ar policininkai nespėja atvykti laiku, bei keiksnojame visus, pradedant gelbėtojais, baigiant pagalbos centro operatoriais ar aukščiausiais valdžios atstovais. Tačiau praėjusį antradienį rajone vykusi policijos akcija „Švyturėliai“ parodė, jog neretai patys ir „suvalgome“ tas kelias minutes, kelyje nepraleisdami „greitosios“ ar „gaisrinės“. Be to, paaiškėjo ir dar vienas šokiruojantis dalykas: kai kurie vairuotojai nė nežino, ką jie privalo daryti, kai kelyje pasirodo specialusis transportas su įjungtais garsiniais signalais.

Tą patvirtina ir Šilalės rajono policijos komisariato Vie­­šosios policijos skyriaus Vie­šosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio vyres­nio­ji spe­cialistė Lijana Būd­vytienė. Anot pareigūnės, tokios prevencinės akcijos yra būtinos, nes akivaizdu, kad nemažai vairuotojų vis dar trūksta są­moningumo. Reaguodami į kas­dienius iškvietimus, poli­cininkai pastebi, jog dar daug eismo dalyvių nėra linkę at­laisvinti kelio specialiajam trans­portui. Antradienį nuspręsta patikrinti, kiek tokių nedrausmingų vairuotojų važinėja mūsų keliuose.

Nuo 10 val. iki 12 val. Šilalės aplinkkeliuose patruliavę du policijos ekipažai nubaudė net 6 vairuotojus. Dauguma iš jų teisinosi nespėję reaguoti į signalus ar jų paprasčiausiai nepamatę ir neišgirdę.

Balsiuose policijos automo­bilio nepraleidęs „Opel Vect­ra“ vairuotojas Petras nuste­bino savo pasiaiškinimu. Ju­cai­tiškis sakė galvojęs, kad iš galo važiuoja ne policija, o... greitoji medicinos pagalba.Kuo jos skiriasi, taip ir liko neaišku: vyras, atrodo, nežino, jog privalo praleisti ir medikų automobilį, jei jis skuba su švyturėliais.

Vairuotojas prisipažino va­žiavęs į autoservisą, nes ruo­šia savo „Opelį“ techninei ap­žiūrai. Ir nors jis nuoširdžiai at­­gai­lavo dėl tokio savo poel­gio, nuo bau­dos iš­­si­sukti nepavyko - pa­žeidėjui surašytas ad­minist­ra­cinių teisės pažeidimų protokolas.

To paties sulaukė ir Šiluose sustabdytas Jo­nas. Taksi automobilį „Ford Galaxy“ vairavęs vyras ne tik nereagavo į pareigūnų ekipažo sig­nalus, bet dar ir bandė aplenkti prieš jį važiavusias mašinas, kurios tvarkingai pasuko į šalikelę.

Šilališkis atrodė labai nustebęs – esą jis jokio pažeidimo nepadarė, o taksi sėdėjusi klientė gerokai išsigando.

„Atleiskite šį sykiuką. Grei­čio niekada neviršiju, būkite geri, nerašykite to akto. Dėl tokio menkniekio rašote protokolus, o girti vairuotojai laksto didžiausiais greičiais. Aš net švyturėlių nemačiau“, - bandė išmelsti policijos malonę taksistas.

Nors Jonas dievagojosi nie­kada neviršijantis greičio, po­­licijos sistema parodė, jog praėjusių metų rugsėjį jam bauda skirta būtent už tokį pažeidimą. Šį kartą vyrui teks sumokėti 60 eurų baudą.

Nemažai pažeidėjų nustatyta kelyje Šilalė-Kvėdarna. Netoli Lingiškės sustabdyti du  „Renault“ vairuotojai, tačiau visus pranoko autobusiuką „Ford Transit“ vairavusi Jūratė. Kvėdarnos link riedėjusi Skerdynų kaimo gyventoja nė centimetro nesuktelėjo į šoną, išvydusi priešpriešiais dideliu greičiu atvažiuojantį policijos automobilį su visais privalomais signalais. Pa­reigūnams apsisukus bei pri­­sivijus nedrausmingą vairuotoją, ši vis tiek nekreipė dėmesio į sirenas ir toliau važiavo kaip važiavusi. Moterį pavyko sustabdyti tik racijos pagalba ir pusiau užblokavus jos „Fordą“. Jūratė atrodė gerokai sutrikusi.

„Norite pasakyti, kad aš turiu trauktis net tada, kai policija važiuoja ne iš galo, o kita eismo juosta? Galvojau, kažkur skubate savais reika­lais“, - sakė 20 metų vairuotojo pažymėjimą turinti moteris.

Pareigūnai primena, jog už su specialiais garsiniais bei šviesos signalais važiuojančio transporto nepraleidimą taikoma administracinė atsakomybė. Už šį pažeidimą gresia  bauda nuo 57 iki 115 Eur arba vairuotojo pažymėjimo atėmimas nuo 2 iki 4 mėnesių. Praleisti specialųjį transportą bei stabtelėti dešinėje pusėje būtina ne tik važiuojant ta pačia, bet ir priešinga kryptimi.

Birutė PALIAKIENĖ

policija1

policija2

policija3

Atnaujinta Penktadienis, 27 gegužės 2016 11:30