Neišsitenka vienas, o kenčia dauguma

Gyvenimas pilnas kuriozinių situacijų. Viena tokia neseniai susiklostė ir kelioms dešimtims šilališkių, gyvenančių Žemaitės gatvės 6 ir 8 daugiabučiuose.

„Nuo neatmenamų laikų mašinas kieme statydavome kaip įprasta. Niekas nesiskundė, niekam neužkliūdavo, visi pravažiuodavo, o ir vietos užtekdavo kiekvienam. Tačiau vos į namą atsikraustė naujas gyventojas, kaip juokauja senbuviai, dar vienas Vilniaus „Betmeno“ pasekėjas,  staiga pasipylė problemos. Pasirodo, jis niekaip neišsitenka kieme su mašina, nors kiti kuo puikiausiai pravažiuo­ja,“ -  skundėsi į redakciją užsukusi 6-ojo namo atstovė.

Teko pabendrauti ir su policija

Daugiabučių namų kiemai bei stovėjimo vietos automobiliams mieste yra išties opi problema. Tačiau Žemaitės g. 6 ir 8 namų gyventojai tragiška padėtimi tikina nesiskundžiantys. Jų teigimu, reikia visiems parkuoti mašinas tvarkingai ir kultūringai, tuomet vietos atsiras.

Tačiau neseniai bendrame šių daugiaaukščių kieme kilo tikras sąmyšis. Visą gyvenimą Žemaitės g. 8 name gyvenanti šilališkė pasakojo, jog prieš kurį laiką sulaukė naujo kaimyno, o nuo jo atsikraustymo dienos ramybės neturi nei ji, nei likusieji. „Betmeno“ pravardę jau gavęs vyras ėmė skųstis, kad esą negali išvažiuoti iš kiemo, nes paliktas per siauras tarpas.

„Visą gyvenimą gyvenu šioje vietoje. Ir visą laiką žmonės mašinas statydavo įprastai, priekiu prisiparkavę prie pat šaligatvio. Neatsimenu, kad kas nors būtų skundęsis, jog neįmanoma išvažiuoti ar trūksta vietos. Tačiau vos tik į daugiabutį atsikėlė ši persona, užvirė tikra košė – jis mat neišsitenka!

Ir ką jūs galvojate: vasaros pradžioje kieme atsirado naujas kelio ženklas, nurodantis, jog mašinas dabar reikia statyti, ant šaligatvio užvažiuojant abiem ratais“, - aiškino šilališkė.

Kadangi senieji gyventojai nė neketino keisti nusistovėjusios tvarkos, nes iki šiol be problemų ir įvažiuodavo, ir išvažiuodavo, savo transporto priemones daugelis jų ir toliau palikdavo prie šaligat­vio krašto. Bet kitokią nuomonę turinčiam jų kaimynui tai nepatiko.

„Jis nufotografavo mūsų ma­šinas ir nuotraukas nusiuntė į policiją. Visi gavome baudas, jog nepaisome kelio ženk­lo. Kaip tik neseniai grįžome iš policijos. Tokio cirko dar nėra buvę“, - absurdiška situacija pik­tinosi žmonės.

Laimei, bauda, už tokį pažeidimą pir­mą kartą nėra itin didelė - 14 eurų, ta­čiau užfiksavus tai pakartotinai, ji dvi­gubėja ir t.t. Šilališ­kiai su­t­ri­­ko – jei padėtis nesikeis, jie nebeišsimokės policijai...

„Tada susistatėme automobilius ant šaligatvio. Bet tapo dar blogiau - nebeįmanoma normaliai patekti į laiptines. Jei automobilius užkeliame ant šaligatvio, pėstiesiems nebelieka jokių galimybių prasibrauti saugiai iki laiptinės. Iš vienos pusės – mašinos, iš kitos – gėlynai. Ir nors mokome vaikus vaikščioti saugiai, nelakstyti važiuojamąja dalimi, realiai rodome visiškai priešingą pavyzdį. Be to, kaip jaustis žmonėms neįgaliųjų ve­žimė­liuose? Ar dėl vieno išsišokėlio užgaidos nesityčiojame iš jų?“ - nusivylimo neslėpė pašnekovė.

Aukštins šaligatvį?

Susidūrę su tokia absurdiška si­tuacija, minėtų na­­mų gyventojai ėmė minti valdžios kabinetų slenksčius: surinko parašus, pateikė prašymą savivaldybei.

„Juokinga ir keista yra tai, jog, norėdami kažką pasiekti, privalėjome rinkti parašus. Kažkodėl kai tas vienas gyventojas nusprendė įvesti savo tvarką, niekas jokių parašų nerinko, mūsų nuomonių neatsiklausė. Sugalvojo, pa­ėmė, padarė“, - stebėjosi moteris.

Birželio pabaigoje parašę raštą į savivaldybę, liepos viduryje šilališkiai sulaukė atsakymo. Liepos 7 d. vykusiame posėdyje šį klausimą apsvarsčiusi Saugaus eismo komisija nusprendė, kad... reikia paaukštinti šaligatvį!

„Nutarta siūlyti Šilalės rajono savivaldybės administracijos Šilalės miesto seniūnijos seniūnui Alfonsui Paulikui paaukštinti šaligatvį prie Žemaitės g. 8 namo, kad automobiliai negalėtų ant jo užvažiuoti. Atlikus šiuos darbus, panaikinti kelio ženklą KET Nr. 528 „Stovėjimo vieta” su papildoma lentele Nr. 837 „Lengvųjų automobilių stovėjimo būdas”, - rašoma komisijos atsakyme.

Gyventojai ėmė kraipyti galvomis – kam aukštinti tą šaligatvį, jei užtektų paprasčiausiai nuimti sumaištį keliantį ženklą? Juk, padarius aukštesnį šaligatvį, gali kilti visa aibė kitokių nesklandumų: bus sunkiau ant jo užlipti pensininkams, jaunoms mamoms užsistumti vaikų vežimėlius. O ir kainuos visa tai nemažai.

Ką apie Žemaitės gatvėje esančių daugiabučių gyventojų problemą, jų nuomone, netikslingai pastatytam kelio ženklui iššvaistytas lėšas mano savivaldybės Saugaus eismo komisija? Deja, nieko naujo nesužinojome.

„Šilalės artojui“ atsiųstas beveik tas pats gyventojų turimas Saugaus eismo komisijos pirmininko Valdemaro Jasevičiaus pasirašytas atsakymas:

„Informuojame, kad Eis­­mo saugumo komisija sprendimą įrengti kelio ženk­lą KET Nr. 528 „Sto­vėjimo vieta” su papildo­ma lentele Nr. 837 „Leng­vų­jų automobilių sto­vė­jimo būdas” Žemaitės g. 6 ir 8 gy­venamųjų namų stovėjimo aikš­telėje priėmė remda­­masi Tauragės apskrities vy­riausiojo policijos komisariato Šilalės po­licijos komisaria­to siūlymu, gautu balandžio 4 d.

Vėliau, birželio 29 d., gautas Žemaitės g. 6 ir 8 namų 24 gyventojų pasirašy­tas prašymas pakeisti šį sprendimą. Šiuo prašymu remiantis, ir buvo nutarta pasiūlyti Šilalės miesto seniūnijos seniūnui Alfonsui Paulikui sutvarkyti bei paaukštinti šaligatvį prie Žemaitės g. 8 namo, kad automobiliai negalėtų ant jo užvažiuoti. Atlikus šiuos darbus, panaikinti kelio ženklo „KET Nr. 528 „Stovėjimo vieta” papildomą lentelę Nr. 837 „Lengvųjų automobilių stovėjimo būdas” ir panaudoti ją pagal poreikį kitoje vietoje. Abu prašymai paremti nuotraukomis.

Šaligatvio sutvarkymas bei paaukštinimas yra tikslingas, nes išspręs dvi problemas: pagerės jo kokybė ir nebeleis automobiliais užtverti praėjimo namo gyventojams.

Už ženklų įrengimą atsakinga Šilalės miesto seniūnija. Pinigai skiriami iš Kelių priežiūros ir plėtros programai skirtų lėšų. Nurodomojo kelio ženklas su papildoma lentele kainuoja 69,50 Eur, lentelė – 17,55 Eur”.

Birutė PALIAKIENĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

 

Atnaujinta Antradienis, 02 rugpjūčio 2016 09:10