„Šilalės artojas“ Jums siūlo prenumeruoti laikraštį pdf. formatu tiesiai į Jūsų el. paštą. 1 mėn. kaina – 4 Eur.
Susisiekite su redakcija el. paštu: redakcija@silalesartojas.lt
arba tel. (8-449) 74195, (8-699) 67384

Kas prisiims atsakomybę?

Prasidėjus rudeniniams lietums, kaimo vietovėse, o­ ypatingai – atokesnėse, kelių problemos tampa itin opios. Dėl prasto susisiekimo į redakciją kreipėsi ir Gulbių kaime gyvenantis Saulius D. Jis pageidavo, jog seniūnija sutvarkytų pro sodybą iki pagrindinio kelio vedantį keliuką, nes, anot jo, netrukus išvažiuoti bus galima nebent traktoriumi.

„Esame neįgalūs, turime mažamečių vaikų, jie lanko mokyklą. Kaip važinėti šitokiu keliu? Seniūnija visai nesirūpina. Ar sunku būtų užvežti žvyro? Žiemą sniegą nuvalo irgi retai. Labai vargstame. Esame socialiai remtini, mus lanko ir seniūnijos socialiniai darbuotojai, jiems taip pat sunku privažiuoti. Dar kažkada net įspėjo, jog susitvarkytume kelią. Bet ar mes privalome tai daryti, ar mums priklauso? Savo keliuką, suprantu, patys turime žiūrėti, tačiau juk šitas yra bendro naudojimo. Juo važiuojame ne tik mes. Norėtume, kad seniūnija pagelbėtų“, - prašė gyventojas.

Bilionių seniūnė Loreta DAUKANTIENĖ, išklausiusi situaciją, patikino, jog seniūnija kelius stengiasi tvarkyti pagal galimybes, ir nėra taip, kad keliuku į minimą sodybą visai nesirūpintų. Pasak seniūnės, kadangi tai yra paprastas gruntinis kelias, jo greideriuoti dažnai nepatartina. Tačiau ir juo greideris pravažiuoja bent du kartus per metus. Žiemą esą kelias irgi nėra pamirštamas.

„Saulius turbūt ne visiškai suprato situaciją. Vasarą, kai buvo lietingi orai, jis pats su mašina išmalė dalį keliuko. Kadangi šeima yra įtraukta į rizikos sąrašą, reguliariai pas juos vyksta mūsų socialiniai darbuotojai. Pamatę, jog kelias yra pačių išmurkdytas, jie draugiškai patarė jį pasitvarkyti, užpilti kažkiek žvyro. Tik tiek. Tikrai nebuvo liepta tvarkyti kelių“, - komentavo seniūnė.

Birutė PALIAKIENĖ

Algimanto AMBROZOS nuotr.

 

Atnaujinta Penktadienis, 30 Rugsėjis 2016 09:06