Kas gali išmokyti mandagumo?

Į redakciją užsukusi Šilalės Maironio g. 21-ajame name gyvenanti moteris sakė esanti kantri, tačiau ir jos kantrybės taurė šį pavasarį persipildė. Ji bei kiti šio namo gyventojai teigia nebeapsikenčiantys gretimo daugiabučio kaimynų savivaliavimo jų kieme.

Pasak šilališkės, dvie­jų priešais esančio Mai­ronio g. 19-ojo na­mo butų gyventojai turi ne po vieną, o net po 3 ar 4 automobilius, todėl nieko keisto, kad, jų nebesutalpindami savo kieme, stato tiesiai po lan­gais kaimynams. Nors jų stovėjimo aikštelė ir yra kiek didesnė, vietos ma­šinoms čia visuomet maža. Dėl tokio gretimo daugiabučio gyventojų įžūlumo esą 21-ojo namo aikštelės šeimininkai va­ka­rais neberanda vie­tų automobiliams.

„Yra du butai, kurių savininkai turi po 3-4 mašinas ir visas nori laikyti kieme. Kiek tel­pa, susistato po sa­vo langais, o jei ne – atvairuoja pas mus. Argi taip galima? Jei grįžti vėliau, ne­be­ran­di vie­tos prisipar­kuoti savo na­mo aikš­telėje. Pik­ta, kad ją užima svetimi automobiliai. Manau, gyventojai, turintys po kelias transporto priemones, neturėtų ši­taip piktnaudžiauti ir negerbti aplinkinių. Tegul automobilius laiko garažuose.

Dar viena ir, ko gero, didžiausia bėda yra tai, jog iš iš kai kurių mašinų bėga tepalai. Viena tokia po mūsų langais nejudinta stovėjo visą savaitę. Praėjusiame „Šilalės artojo“ numeryje skaičiau aplinkosauginin­ko pa­sisa­ky­mą, kad ši prob­lema yra jų kompetencijoje. Tai gal galėtų į mūsų kiemą užsukti ir pasidomėti situa­cija?

Negana to, kartais prie pat išvažiavimo būna paliktas autobusiukas, kuris labai trukdo eismui: neįmanoma matyti, ar atvažiuoja kita mašina, ar ne.

Manyčiau, reikėtų įvesti griežtesnę tvarką. Pavyz­džiui, užsienyje aikštelėje lei­džiama statyti tik vieną šeimos automobilį, o jei žmo­­nės jų turi daugiau, už likusius moka mokes­tį“, - išeitį, kaip būtų galima sudrausminti kaimynus, siūlė moteris.

Labai panašią problemą iš­dėstė ir dar viena į redakciją paskambinusi šilališkė. Moteris teigė esanti pasipiktinusi kai kurių vairuotojų kultūra. Ypatingai su niekuo nesiskaito, anot jos, vairuojantieji prabangesnius bei galingesnius automobilius.

Praėjusią savaitę į prekybos centrą „IKI“ užsukusią pašnekovę papiktino visureigio vairuotojas.

„Aikštelėje mašina buvo pastatyta per dvi stovėjimo vietas! Man atrodo, tai nėra labai mandagu. Ar tai reiškia, jog, turint didesnį automobilį, kelių eismo taisyklės nebegalioja? Tačiau nustebino ir policijos pareigūnų elgesys: kaip tik tuo pačiu metu tarnybiniu automobiliu užsukę į šią aikštelę, jie jokio pažeidimo „nepastebėjo“... O gal reikėjo bent įspėti, kad ir kitiems nekiltų pagunda taip išsidirbinėti? Siūlyčiau pareigūnams į tai atkreipti dėmesį“, - ragino šilališkė.

Rytoj Lietuvoje bus minima saugaus eismo diena. Tačiau akivaizdu, jog reikėtų ir kultūringo eismo dienos. O kol tokios nėra, pamokyti kelių chuliganus mandagumo galime, elgdamiesi pilietiškai ir principingai: viešindami tokias situacijas.

Birutė PALIAKIENĖ

Atnaujinta Penktadienis, 15 balandžio 2016 10:02